Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Otwarte Mistrzostwa Kanady rozstrzygnięte

Otwarte Mistrzostwa Kanady rozstrzygnięte

Aktualne mistrzynie olimpijskie i świata - Misty May-Treanor i Kerri Walsh, znowu zdeklasowały rywalki. Tym razem wygrały otwarte mistrzostwa Kanady, które rozegrano w Montrealu. W finale pokonały chiński duet – Chen XE i Xi Zhang.

Dla obu par, głównym celem jest awans do przyszłorocznej olimpiady. Nie był to finał jednostronny, Amerykanki by wygrać potrzebowały aż trzech setów. W pierwszej partii wygrały dość łatwo – 21:16. W drugiej przegrały tym samym stosunkiem punktowym. W rozstrzygającym secie zwyciężyły do 12. Pojedynek trwał 54 minuty. Mimo porażki, drugie miejsce Chinek to ich spory sukces, powtórzyły tym samym wynik z przed 5 lat, kiedy zadebiutowały w Montreal Open.

Myślę, że dzisiejszy finał stał na wysokim poziomie – powiedziała Kerri Walsh, która została uznana, za najbardziej wszechstronną zawodniczkę czwartych otwartych mistrzostw Kanady.Dzisiejsza wygrana, to ogromna zasługa Misty, która mimo problemów ze zdrowiem, potrafiła udźwignąć ciężar gry w przyjęciu i być skuteczna – dodała Walsh.

Blok Kerri, był kluczem do wygrania w pierwszej i trzeciej partii, Chinki nie potrafiły znaleźć sposobu, na świetnie grające Amerykanki.

Niedzielną wygraną mistrzynie świata zrewanżowały się Xue/Zhang, za porażkę w półfinale zeszłorocznego WT w Tajlandii. W bilansie dotychczasowych spotkań tych par, duet ze Stanów Zjednoczonych prowadzi 3:1.

Sukces w Montrealu, dał Amerykankom dwudzieste szóste zwycięstwo w światowym Tourze. Był to pięćdziesiąty wspólny start tej pary, od 2001 roku, kiedy zaczęły swoją przygodę z siatkówką plażową.

May/Walsh, już po raz trzeci w tym roku pokonały w finale parę chińską. Dwa tygodnie temu w Paryżu, wygrały z najwyżej rozstawionymi w rankingu Jia Tian i Jie Wang.

Mistrzynie świata, w dwudziestu meczach tegorocznych rozgrywek, w dziewiętnastu okazały się lepsze. Amerykańska para w tym sezonie straciła zaledwie 5, z 43 rozegranych setów.

Za zdobycie drugiego miejsca w Montrealu, Chinki zainkasowały 22 000 dolarów, oraz 820 punktów do światowego rankingu FIVB. To ogromny sukces, dla tak młodej pary – Xue ma zaledwie osiemnaście lat, jej partnerka dwadzieścia dwa.

W meczu o brązowy medal, spotkały się pary brazylijskie – legendarne już Adriana Behar/Shelda Bede, z Leilą Barros/Aną Paulą. Górą były te pierwsze, wygrywając w dwóch setach – 23:12, 21:19. To ich 85. medal w historii SWATCH – FIVB World Tour, a 115. w międzynarodowych startach. Za zajęcie trzeciego miejsca, Adriana i Shelda otrzymały nagrodę wysokości 16 000 dolarów, powiększając tym samym swój „plażowy” zarobek, do 2 167 865 dolarów.

Brazylijki, by dostać się do półfinału, musiały wyeliminować swoje rodaczki – Julianę i Larisę. Następny turniej odbędzie się za dwa tygodnie, na plażach w Rio de Janeiro.

Wśród mężczyzn, w Montrealu najlepsi okazali się mistrzowie olimpijscy, Brazylijczycy – Emanuel Rego i Ricardo Santos. W finale pokonując 17:21, 21:13, 18:16 Australijczyków – Andrew Schacht’a i Joshu’e Slack’a.

W przyszłym tygodniu męski WT przenosi się do Europy. Najpierw zostanie rozegrany turniej w Berlinie, później siatkarze plażowi przeniosą się do Marsylii, a następnie do Gstaad, w Szwajcarii.

źródło: fivb.org, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka plażowa

Więcej artykułów z dnia :
2007-07-09

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved