Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Nestea European Championship Tour dotarł do Luksemburga

Nestea European Championship Tour dotarł do Luksemburga

W turnieju Swiss Masters, w luksemburskim Lucerne, czwartym z cyklu Nestea European Championship Tour, ród mężczyzn najlepsi okazali się Patrick Heuscher i Sascha Heter z Szwajcarii, natomiast wśród kobiet triumfowały Niemki - Karin Holtwick i Ilka Semmler.

Heuscher/Heter dotrzymali obietnicy i wygrali Swiss Master, w finale pokonując Holendrów Boersma/Bram Ronnes. W decydującym trzecim secie mieliśmy do czynienie z niecodziennym wynikiem 27-25. – Nie mamy za dużo okazji, by grać „u siebie”, na tak wysokim poziomie, więc staramy się wykorzystać każdą szansę która się nadarzy – powiedzieli zwycięzcy. W swojej drodze do finału, musieli pokonać tak utytułowany duet, jak bracia Paul i Martin Laciga, którzy są trzykrotnymi triumfatorami tego turnieju.cZa pierwsze miejsce, Szwajcarzy zarobili 8.500 Euro, oraz 600 punktów rankingowych. – To cudowne uczucie, grać dla tak wspaniałej publiczności i być wspieranym przez tylu fanów” – powiedział Patrick Heuscher „ To zwycięstwo, z całą pewnością dodało nam pewności siebie, przed decydującym starciem w WT, które odbędzie się pod koniec lipca w Gstaad.”

W rywalizacji kobiet, najlepsze okazały się Niemki – Katerin Holtwick i Ilka Semmler, które okazały się być rewelacją tego turnieju. Niemiecka para, błyskawicznie weszła do czołówki europejskiego beach balla. W turnieju inaugurującym tegoroczną edycję Nestea European Championship Tour, rozgrywanym w Austrii Holtwick/Semmler odpadły już w kwalifikacjach, jednak kolejne dwa występy zakończyły już jako mistrzynie i brązowe medalistki. – Pierwszy występ w finale, w Moskwie, był naprawdę niesamowity – wspomina Semmler – Lecz także, dzisiejszy sukces, był dla nas sporą niespodzianką.Niemki prowadzą w europejskim rankingu z wynikiem 1800 punktów, przed Hajckovą/Vovotną (1320 punktów). W meczu o złoty medal, pokonały gładko (21-16,21-15) austriacki duet Sabine Swoboda/Sara Montagnolli-Ebenbichler. – Wygrana, tutaj w Lucerne dużo dla nas znaczy, kilka meczy w turnieju,stało na bardzo wysokim poziomie – Semmler. Dla Austriaczek, występ w finale to największy sukces w karierze. – To po prostu niesamowite – krótko po meczu powiedziała Sara Mantagnolli. –Jesteśmy pierwszą austriacką parą, która znalazła się w finale tak prestiżowej imprezy, to dla nas wielki zaszczyt. Siostry Doris i Stefani Schwaiger, zajęły trzecie miejsce w turnieju.

źródło: cev.lu, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka plażowa

Więcej artykułów z dnia :
2007-07-09

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved