Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > MŚ juniorów: USA, Iran i Japonia wciąż niepokonane

MŚ juniorów: USA, Iran i Japonia wciąż niepokonane

Podczas drugiego dnia rozgrywanych w Maroku mistrzostw świata juniorów dość niespodziewanej porażki z USA doznała reprezentacja Rosji. W grupie A bez porażki pozostają reprezentacje Japonii i "czarny koń" mistrzostw - Iran.

Po zwycięstwie nad Egiptem siatkarze USA dość niespodziewanie pokonali 3:0 obrońców tytułu mistrzowskiego, Rosję. Amerykanom udało się przełamać skuteczny zazwyczaj rosyjski blok, a najlepiej punktującymi zawodnikami byli Mathew Anderson (14 pkt.) i William Price (13). W drużynie rosyjskiej, która straciła bo błędach własnych aż 29 punktów, najskuteczniejszy był Maxim Mikhaylov (14 pkt.). Po tym zwycięstwie reprezentanci USA jako jedyna niepokonana drużyna w grupie objęli prowadzenie w tabeli.

Reprezentanci Brazylii pokonali w szybkich trzech setach w południowoamerykańskim klasyku Argentynę. Obie drużyny mają na koncie jedno zwycięstwo i jedną porażkę. W ostatnim meczu grupy B Słowenia pokonała łatwo w niecałą godzinę reprezentację Egiptu. To już druga porażka zawodników z Afryki, która eliminuje ich z walki o wyższe lokaty na tych mistrzostwach.

W grupie A już drugiej porażki doznała uważana za faworyta reprezentacja Kuby. Tym razem lepsi okazali się Japończycy, którzy musieli ciężko walczyć i dopiero w tie-breaku udało im się szczęśliwie zakończyć spotkanie z brązowymi medalistami z 2005 roku. Najlepiej punktującym zawodnikiem spotkania był Kubańczyk Yadier Sanchez Sierra (23 pkt.)

W drugim spotkaniu grupy A ponownie z dobrej strony pokazali się zawodnicy Iranu, pokonując 32 (21:19 w tie-breaku) Włochów. To już drugie, po pokonaniu Bułgarii, zwycięstwo Irańczyków, którzy prowadzą w tabeli grupy A. Spotkanie Iranu z Włochami trwało ponad dwie godziny, a Włosi nie umieli wykorzystać faktu, że po dwóch pierwszych setach prowadzili 2:0.

Drugiej porażki w Casablance doznali gospodarze turnieju. Tym razem Marokańczycy w trzech setach ulegli Bułgarii. Znów z dobrej strony pokazał się Tsvetan Sokolov, który zdobył 17 punktów w tym spotkaniu. Bułgarzy wciąż liczą się jeszcze w walce o medale, chociaż w poniedziałek czeka ich ciężki mecz z Japonią.