Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Małżeństwo w Stali Mielec

Małżeństwo w Stali Mielec

W zmienionym składzie przystąpią do nowego sezonu siatkarki mieleckiej Stali. Drużyna ma być silniejsza i powalczyć ma o coś więcej niż w dwóch minionych sezonach, czyli o miejsce w górnej połowie tabeli.

Jak było do przewidzenia, nowy trener Stali Roman Murdza dokonał już kilku kadrowych zmian w swoim zespole. Zmian, które mają sprawić, że Stal w nowym sezonie będzie grała skuteczniej niż dotychczas.

Ze Stali odeszły trzy zawodniczki: Iwona Waligóra, Marta Wrzesińska oraz Katarzyna Ząbek. Wiele wskazuje na to, że to nie koniec “pożegnań”. Nazwiska kolejnych siatkarek Stali, których w nowym sezonie nie ujrzymy w mieleckiej drużynie, poznawać będziemy w miarę pozyskiwania przez działaczy Stali kolejnych nowych siatkarek. Jedną z nich może być grająca dotychczas w Aluprofie Bielsko-Biała Iwona Niedźwiedzka.Działacze Klubu Piłki Siatkowej Stal Mielec, na czele z prezesem Marianem Grzanką, rozglądają się też po zagranicznych drużynach, być może w Mielcu zagra więc Bułgarka lub też Słowaczka. Zostać ma natomiast w Stali Ukrainka Zoriana Pilipiuk, która w minionym sezonie z meczu na mecz spisywała się coraz lepiej.

Pierwszą nową zawodniczką, którą pozyskali działacze z Mielca była Paulina Dudkiewicz z Piasta Szczecin, drugą Magdalena Banecka z Muszynianka-Fakro Muszyna, która będzie grała na pozycji libero, w miejsce Katarzyny Ząbek. Banecka przyszła do Mielca razem ze swym mężem Maciejem, który dotychczas grał w trzecioligowym zespole Dunajca Nowy Sącz.

Maciej Banecki został asystentem trenera Romana Murdzy. Wcześniej z propozycji zostania asystentem zrezygnował Jacek Wiśniewski, który postanowił wziąć chwilowy rozbrat z siatkówką i będzie koncentrował się na pracy w szkole w charakterze nauczyciela wychowania fizycznego, co zresztą czynił dotychczas.

Mieleckie siatkarki przebywają już na urlopach, z których wrócić mają pod koniec miesiąca. Na poniedziałek, 30 lipca, zaplanowano bowiem wznowienie przygotowań do nowego sezonu, który rozpocznie się w połowie października lub na początku grudnia.

Wszystko uzależnione jest od tego, czy reprezentacja Polski zakwalifikuje się do finału rozgrywek Grand Prix, odpowiednika męskiej Ligi Światowej. Mielczanki w połowie sierpnia wyjadą na zgrupowanie do Kielnarowej koło Rzeszowa, a po powrocie z niego rozpoczną rozgrywanie gier kontrolnych, uczestnicząc w licznych turniejach oraz rozgrywkach Pucharu Polski.

źródło: echodnia.eu

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Więcej artykułów z dnia :
2007-07-09

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved