Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Łączy tylko nazwa Jadar

Łączy tylko nazwa Jadar

Klub Sportowy Jadar Radom na razie nie zmienia siedziby. Na początku sierpnia drugoligowy zespół wyjedzie na zgrupowanie. Prezes Klubu Sportowego Jadar Radom Janusz Stańczuk oraz prezes Jadaru Sport Radom Tadeusz Kupidura rozmawiali o współpracy między klubami.

Siedzibą klubu Jadar będą na razie pomieszczenia w hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul. Narutowicza, w których mieści się Jadar Sport.

Podział Jadaru rozpoczął się przed rokiem. Po awansie do Polskiej Ligi Siatkówki, założona została Sportowa Spółka Akcyjna, której podlegała drużyna grająca w ekstraklasie. Rezerwy występujące w drugiej lidze oraz grupy młodzieżowe pozostały w Klubie Sportowym. Prezesem obydwu podmiotów był Tadeusz Kupidura. Wiosną prezes ogłosił, że chce skupić się wyłącznie na prowadzeniu i finansowaniu zespołu grającego w ekstraklasie.Klub razem ze spółką

W środę na walnym zebraniu członków klubu formalnie zrzekł się funkcji prezesa klubu sportowego, ustąpił cały zarząd. Na nowego prezesa wybrano Janusza Stańczuka, a w zarządzie znaleźli się Jerzy Muszyński i Tadeusz Prygiel. Klub stał się niezależnym od Jadaru Sport stowarzyszeniem, z którym łączy go nazwa.

Już po walnym zebraniu, spotkali się prezesi obydwu Jadarów, Kupidura i Stańczuk. Ustalili, że w dalszym ciągu oba kluby będą mieć tę samą siedzibę.

Potrzebujemy pomieszczeń do pracy – mówi Stańczuk. – Podlegają nam wszystkie grupy młodzieżowe oraz ich trenerzy. To naprawdę armia ludzi.

Nazwa zostaje

Trwają rozmowy ze szkoleniowcami grup młodzieżowych oraz drugoligowej drużyny. Prawdopodobnie zatrudnieni zostaną nowi trenerzy, a jedna z najmłodszych grup utworzona zostanie w szkole podstawowej na Ustroniu. Na razie niezmieniona zostanie nazwa klubu.

Nie wykluczamy zmiany nazwy w przypadku pozyskania sponsora – stwierdza Stańczuk. – Być może w nazwie pojawi się przymiotnik „miejski”, ale w tej chwili nie ma potrzeby zmieniać nazwy.

Prezesi ustalili również zasady wymiany zawodników. Juniorzy do zespołu grającego w ekstraklasie mają przechodzić nieodpłatnie. W przypadku dalszego transferu, część pieniędzy ma trafić do klubu Jadar. Część młodych zawodników, podobnie jak w poprzednim sezonie, będzie trenować i grać w dwóch drużynach. Damian Słomka i Jakub Bucki, którzy znajdują się formalnie w kadrze Jadaru Sport, jeśli nie będą grać w ekstraklasie, występować będę w spotkaniach drugoligowej drużyny. Zgrupowanie zaplanowane zostało na początek sierpnia. Tak jak przed rokiem siatkarze klubu Jadar trenować będą od 7 do 17 sierpnia w Kielnarowej.

źródło: echodnia.eu

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Więcej artykułów z dnia :
2007-07-09

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved