Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Brazylijska samba na kanadyjskiej plaży

Brazylijska samba na kanadyjskiej plaży

Mistrzowie olimpijscy i złoci medaliści Mistrzostw Świata – Emanuel Rego i Ricardo Santos dodali kolejny złoty medal do swojej kolekcji. Tym razem, wygrali turniej rozgrywany w ramach otwartych mistrzostw Kanady, z pulą nagród 400,000 dolarów.

W finale, pokonali australijską parę Schacht/Slack (17-21,21-18-16) i tym samym trzeci rok z rzędu stanęli na najwyższym stopniu podium w Montrealu. Ricardo, uznano najbardziej wszechstronnym zawodnikiem tegorocznych mistrzostw. Dla Brazylijczyków, to 26. złoty medal, w 62. startach od 2002 roku, za wygraną zainkasowali 32.000 dolary, co zwiększyło ich zarobek, to kwoty 1,363,730 dolarów.

W tym tygodniu, nasza gra wyglądała zdecydowanie lepiej niż w poprzednim – powiedział 34-letni Emanuel. – Tydzień temu, w Norwegii, nie zagraliśmy źle. Jak przystało na liderów światowego toura, zawsze staramy się grać na najwyższym poziomie Dzisiejszy mecz, to doskonały przykład, że parę z Australii stać na wygraną z nami. Stanowią dla nas ogromne zagrożenie i motywację do dalszej pracy.Emanuel, pochwalił swojego partnera: – Spektakularne. Wczoraj, opuszczaliśmy stadion, z myślą, że Ricardo nie będzie w stanie zagrać w półfinałach, ze względu na bolące prawe kolano. Całą noc odczuwał bóle i nie mógł spać. Rano powiedział mi, że jest gotowy do gry. Za swoją rewelacyjną postawę zasłużenie otrzymał nagrodę SWATCH’a. Australijczycy, mimo porażki w finale są bardzo zadowoleni z wyniku, bowiem to ich dotychczas najlepsze osiągnięcie, w historii ich startów w WT. Za drugie miejsce, zainkasowali 22.000 dolarów.

W pojedynku o brązowy medal,między parami: Marques/Salgado z Brazylii, a De Gruijter/ Ronnes z Holandii, w stosunku 21-15, 21-16 wygrała para z Ameryki Południowej. Holendrzy, którzy za zdobycie 4. miejsca zarobili 12.000 dolarów zapisali się w historii holenderskiego beach balla, jako drugi duet, który awansował do final four WT.

źródło: fivb.org, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka plażowa

Więcej artykułów z dnia :
2007-07-09

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved