Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Światowa > Artyzm dzikich zwierząt

Artyzm dzikich zwierząt

fot. archiwum

Jesteśmy jak dzikie zwierzęta, które żywią się siatkówką. Gdybym miał stanąć po drugiej stronie boiska, przeciwko naszej drużynie, chyba bym się przestraszył - mówi o canarinhos najlepszy siatkarz świata Gilberto Godoy Filho "Giba". Brazylia po raz 5. przyjeżdża do Katowic.

Fenomenalni, stabilni, kompletni, porywający – takie i inne komplementy wypowiadane są po każdej imprezie pod adresem Brazylijczyków. A oni nie wpadają w samozachwyt. Rzadko się zdarza, by odmówili kibicom autografu, albo dziennikarzom wywiadu. Przy całym swym artyzmie i perfekcji na boisku, poza nim pozostają normalnymi ludźmi. I to także wyróżnia ich spośród ekip, które przebojem wdarły się ostatnio do światowej elity.

 

Ja cały czas czegoś szukam, nie mogę teraz usiąść i cieszyć się z wygranej. Muszę już myśleć czym zaskoczyć rywali za kilka miesięcy, bo wszyscy nam się przypatrują i próbują wydrzeć jakieś tajemnice – mówił kilkanaście minut po finale mistrzostw świata z Polakami trener canarinhos Bernardo Rezende . Dziś właściwie ciężko zaskoczyć przeciwnika jakąś nowością, ale można to co się potrafi dopracować do granic doskonałości. Perfekcja – na tym właśnie opiera się gra Brazylijczyków. Rezende nie tylko wydobył ze swoich zawodników to, co mają najlepsze. Doprowadził do tego, że każdy z nich stał się silny w kilku elementach. Słowem – wyeliminował słabe strony. Środkowi Gustavo i Heller nie tylko znakomicie blokują i atakują, ale mają także skuteczna zagrywkę i doskonale grają w obronie. Blok stawiany przez skrzydłowych jest nie do przejścia, a gdyby pozwolić libero Sergio Santosowi atakować, pewnie poradziłby sobie z niejedną „ścianą” rywali.źródło: Przegląd Sportowy

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Światowa

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2007-07-09

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved