Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka światowa > Andrija Gerić: Na mistrzostwach Europy będziemy mocniejsi

Andrija Gerić: Na mistrzostwach Europy będziemy mocniejsi

Serbia - wcześniej jako Serbia i Czarnogóra lub Jugosławia - przez ostatnie siedem lat grała w finałowych turniejach Ligi Światowej. W tym roku zespół z Bałkanów odmłodził skład na rywalizację grupową, i zabraknie go w katowickim finale.

Myślę, że duże znaczenie miał dla nas pierwszy weekend, czyli mecze w Rosji – ocenia doświadczony środkowy reprezentacji Serbii, Andrija Gerić.

Nie każdy z nas mógł wtedy grać. Ja na przykład miałem problemy z palcem. Jeśli wygralibyśmy w Rosji chociaż jeden mecz, nasza sytuacja byłaby zupełnie inna. Zawaliliśmy też mecze z Kubą, bo przegraliśmy jeden mecz w Hawanie i jeden u siebie. Przez te porażki trudno nam już było zakwalifikować się do turnieju w Katowicach. Jestem jednak zadowolony z naszej postawy w ostatnim meczu z Rosją. Graliśmy bardzo dobrze, odważnie i takie zwycięstwo z Rosją na pewno odegra dużą rolę dla naszej drużyny i to jest dla nas najważniejsze.Zdaniem zawodnika nie można jednak stwierdzić, że do drugiego miejsca, które mogło zagwarantować Serbii przyznanie dzikiej karty, zabrakło jednej wygranej.

Przed ostatnimi meczami z Rosją wiedzieliśmy już, że nie mamy szans na udział w finale w Katowicach, bo federacja polska publicznie wypowiedziała się, że woli przyznać dziką kartę Francji, a nie nam. Tak więc nie mieliśmy już o co walczyć – podkreśla Andrija Gerić. Chcieliśmy jednak przełamać naszą złą passę przeciwko Rosji i pokazać się dobrze naszej publiczności. Wygrana 3:0 w Belgradzie była pierwszym zwycięstwem Serbii nad Rosją w historii Ligi Światowej i pierwszą wygraną naszej odmłodzonej drużyny z taką dobrą drużyną jak Rosja. Dlatego myślę, że takie zwycięstwo doda tym młodszym zawodnikom skrzydeł – dodaje.

Serbowie przyjadą do Polski na sierpniowy Memoriał Wagnera.

Z tego, co wiem, zaczynamy przygotowania od obozu w górach, a potem przyjedziemy na memoriał, który będzie dla nas etapem przygotowań do turnieju w Rosji i w Polsce. Przekonamy się o tym, w jakiej jesteśmy formie – mówi zawodnik.

Występ w Lidze Światowej nie wypadł dla reprezentacji Serbii zbyt okazale.

Mimo wszystko uważam, że kilku z naszych niedoświadczonych zawodników pokazało się z dobrej strony w LŚ i powinno zagrać także na mistrzostwach Europy. Spodziewamy się tego, że Nicola Grbić i Slobodan Boskan dołączą do naszej drużyny i wezmą udział w przygotowaniach do mistrzostw Europy. Dzięki nim będziemy mocniejsi i bardziej doświadczeni, co będzie miało duże znaczenie dla naszej gry. Dla nas turniej w Rosji będzie bardzo ważny, bo chcemy zakwalifikować się do Pucharu Świata i wywalczyć w Japonii kwalifikację olimpijską – przypomina serbski środkowy.

Przed dwoma laty w Rzymie Serbowie zdobyli brązowe medale i teraz również chcą wywalczyć miejsce na podium, ponieważ ich celem będzie zakwalifikowanie się do Pucharu Świata.

Chcielibyśmy zagrać w finale, ale zobaczymy, na ile będzie nas stać. Mamy chyba najbardziej wyrównaną grupę, ale mamy też bardzo dobry układ gier i chyba dobrą drogę do tego, żeby znaleźć się w półfinale i to jest najważniejsze – wyjaśnia Gerić.

źródło: Super Nowości

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka światowa

Więcej artykułów z dnia :
2007-07-09

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved