Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Światowa > Aleksiej Werbow: Jedziemy żeby wygrać turniej

Aleksiej Werbow: Jedziemy żeby wygrać turniej

fot. archiwum

Są dwaj - Brazylijczyk Sergio Santos i Rosjanin Aleksiej Werbow. W piątek w Spodku najlepsi libero świata staną po dwóch stronach siatki. – Brazylia jest wielka, ale każdemu finaliście Ligi Światowej może ulec. Polsce też – mówi Werbow.

Z jakim nastawieniem reprezentacja Rosji wybiera się na turniej finałowy Ligi Światowej?

 

Niestety mamy trochę problemów ze składem, zwłaszcza z przyjmującymi. Aż trzech naszych skrzydłowych jest kontuzjowanych, w tym Paweł Abramow i Siergiej Tietiuchin . Ten drugi w Katowicach na pewno nie zagra, ale już w mistrzostwach Europy i w igrzyskach w Pekinie powinien wystąpić. Trener chciał teraz powołać w trybie awaryjnym Aleksandra Kosariewa , ale problem polega na tym, że on nie został zgłoszony do osiemnastki na Ligę Światową i trudno to teraz zmienić. Mam jednak nadzieję, że mimo tych problemów będziemy się liczyli w Katowicach. Jedziemy tam żeby wygrać turniej. Dla naszych młodych graczy ta impreza będzie doskonałym sprawdzianem. Młodzi będą mogli nabrać doświadczenia, grając przeciwko takim drużynom jak Brazylia, czy Bułgaria. Dopiero na miejscu zobaczymy, na co nas stać w tym składzie. 

Uważany jest pan za jednego z najlepszych libero na świecie. Panu nie wypada zawieść.

 

Niestety, ja też mam problemy zdrowotne. Byłem poważnie kontuzjowany i praktycznie nie grałem przez pół sezonu w lidze rosyjskiej. Wróciłem na boisko dopiero w marcu. Potrzebuję jeszcze wiele treningów i czasu, żeby dojść do optymalnej formy.

źródło: Przegląd Sportowy

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Światowa

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2007-07-09

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved