Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacje młodzieżowe > Włoski etap przygotowań do mistrzostw świata kadetów

Włoski etap przygotowań do mistrzostw świata kadetów

Reprezentacja Polski kadetów zakończyła w piątek w Wiśle kolejny etap przygotowań do mistrzostw świata w Meksyku. Już w poniedziałek Polacy wyjeżdżają do Modeny, gdzie rozegrają trzy mecze sparingowe ze swoimi włoskimi rówieśnikami. Do Włoch pojedzie 16 zawodników.

Podopieczni trenerów Karola Janaszewskiego i Macieja Zendeła ostatnie kilka dni spędzili w ośrodku szkoleniowym w Wiśle. – Na zgrupowaniu przygotowywaliśmy się głównie kondycyjnie. Były zajęcia na siłowni i ćwiczenia mające na celu poprawę motoryki. Generalnie ciężko trenowaliśmy – mówi przyjmujący reprezentacji kadetów Michał Paniączyk.

Najbliższe plany kadry to zgrupowanie we Włoszech w miejscowości Moena. Do Włoch wyjeżdżamy w poniedziałek wieczorem, a w dniach 11, 12 i 13 lipca rozegramy tam mecze sparingowe z reprezentacją włoskich kadetów – mówi II trener kadry Maciej Zendeł.Do Włoch pojedzie 16 zawodników. – Chcemy jeszcze sprawdzić kilku zawodników na poszczególnych pozycjach i wdrożyć ich do pracy z tym zespołem. Stąd też w tej grupie, która pojedzie do Włoch znaleźli się się Bartosz Krzysiek i Patryk Strzeżek a także rozgrywający Wojciech Włodarczyk – dodaje trener kadetów.

Po powrocie z Włoch kadeci udają się na finały Ligi Światowej do katowickiego Spodka, gdzie w sobotę odbiorą wyróżnienia za wywalczenie wicemistrzostwa Europy.

Skład na mecze sparingowe z Włochami:

Rozgrywający:
Fabian Drzyzga,
Łukasz Wroński,
Wojciech Włodarczyk,

Przyjmujący:
Mateusz Mika,
Michał Paniączyk,
Maciej Krzywiecki,
Mateusz Jasiński,

Atakujący: 
Jan Król,
Szymon Piórkowski,
Bartosz Krzysiek,
Patryk Strzeżek,

Środkowi:
Przemysław Kasparek,
Łukasz Polański,
Karol Kłos,

Libero:
Paweł Zatorski,
Adam Swaczyna.

źródło: reprezentacja.net

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacje młodzieżowe

Więcej artykułów z dnia :
2007-07-08

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved