Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Światowa > Matej Kazijski – kandydat na gwiazdę Final Six Ligi Światowej

Matej Kazijski – kandydat na gwiazdę Final Six Ligi Światowej

fot. archiwum

Matej Kazijski został najlepszym siatkarzem Europy w 2006 roku. Europejska Konfederacja Siatkówki (CEV) wzięła pod uwagę dobre wyniki Bułgarów w Lidze Światowej i mistrzostwach świata. W tych drugich zdobyli brązowy medal.

W 2007 roku zdobył z Dynamem Moskwa Puchar Rosji. Został wybrany najbardziej wartościowym zawodnikiem (MVP) turnieju o to trofeum. W stołecznym klubie spędził dwa ostatnie sezony. Podpisał kontrakt na trzy lata za milion dolarów. Ostatnio głośno było o próbach przejścia reprezentanta Bułgarii do Włoch. W Serie A doskonale znają jego umiejętności. Pieniądze oferowane Matejowi Kazijskiemu są porównywalne z tymi jakie otrzymuje w Rosji.

 

O umiejętnościach i talencie Mateja Kazijskiego przekonaliśmy się gdy juniorzy Grzegorza Rysia walczyli w Teheranie o mistrzostwo świata – mówi trener PZU AZS Olsztyn Ireneusz Mazur . – Ma ogromne predyspozycje do gry w siatkówkę. Atakuje z lewej i prawej strony, z pierwszej i drugiej linii. On otrzymuje najwięcej piłek w sytuacjach trudnych. 

Jak podkreślił Ireneusz Mazur Matej Kazijski choć jest gwiazdą siatkówki światowego formatu nigdy nie daje tego odczuć w kontaktach międzyludzkich. Przeczy to stereotypom jakie u nas panują, że Bułgarzy to świetni zawodnicy tylko mają swoje fobie.

 

W kontaktach z Kazijskim przekonałem, że jest to miły i sympatyczny człowiek – powiedział Ireneusz Mazur. – Z cech zawodniczych warto podkreślić jego znakomitą motorykę czy zagrywkę. W superlidze rosyjskiej zdecydowanie poprawił przyjęcie. W tych rozgrywkach mocno się serwuje więc jego odbiór został wielokrotnie poważnie sprawdzony.

źródło: pls.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Światowa

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2007-07-08

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved