Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Światowa > Donald Suxho dla Strefy Siatkówki

Donald Suxho dla Strefy Siatkówki

fot. archiwum

Z powodu kontuzji kolana nie zagra w Polsce podczas finałów Ligi Światowej. Bardzo żałuje, gdyż w zeszłym roku atmosfera w hali zrobiła na nim duże wrażenie. Specjalnie dla Strefy Siatkówki przewiduje finał 2007, Brazylia-USA.

Nie sądzisz, że to zaskoczenie, iż USA wygrała swoją grupę?

 

Dla mnie to nie jest zaskoczenie. Pierwszy raz od kilku lat cały zespół ominęły kontuzje, mam na myśli podstawową dwunastkę zawodników. Wszyscy bardzo ciężko pracowali na to, aby znaleźć się w tym finale. W zeszłym roku mieliśmy bardzo dużo kontuzji w drużynie, co nie pozwoliło nam grać na naszym poziomie, w tym roku jest inaczej . 

O półfinał zagracie z Polską i Francją, z kim łatwiej wygrać?

 

W finale już nie ma łatwych przeciwników, ale oczywiście Polacy zagrają przy swoich kibicach, w swojej własnej hali i na pewno będzie trudniej ich pokonać. Francuzów już nieco poznaliśmy podczas fazy interkontynentalnej, zagraliśmy cztery spotkania, to na pewno pomoże nam lepiej przygotować się do meczów z nimi.

 

Jak zagrać z Polską, aby wygrać?

 

Agresywnie. Powiedziałbym nawet bardzo agresywnie, od pierwszego do ostatniego punktu. Hala będzie pełna waszych wspaniałych kibiców, a naszym celem będzie spowodować, żeby wasi kibice przestali wam pomagać i was dopingować. To może okazać się bardzo trudne, ale powiem pół żartem pół serio, grając przeciwko Polsce musimy wyeliminować również polskich kibiców. (śmiech).

 

Żałujesz, że zabraknie cię w Katowicach?

 

Bardzo żałuję. To zawsze wielka przyjemność grać w Katowicach dla tylu wspaniałych ludzi. Bardzo dobrze się stało, że tegoroczny turniej finałowy rozegrany zostanie w Polsce, w Katowicach. FIVB świetnie wybrała, ponieważ Polacy zasługują na taką imprezę .

 

Co masz na myśli?

 

Mam na myśli nie tylko zawodników, którzy grają coraz lepiej, a na mistrzostwach świata udowodnili, że mogą być groźni dla każdego. Taki turniej to przede wszystkim nagroda na waszych wspaniałych kibiców. To niesamowite jak cała Polska szaleje na punkcie siatkówki.

 

Twoje wspomnienia z Polski?

 

Poza rozbitymi drzwiami w hali sprzed roku, mam bardzo dobre wspomnienia. Wspaniali ludzie, świetna hala i wiele radości od kibiców. Kilka lat temu mój kolega z reprezentacji, Tomas Hoff powiedział, że ludzi, którzy przychodzą na mecze w USA, chętnie zabrałby na wycieczkę do Polski i pokazał jak wygląda kibicowanie. Ponadto w Polsce zawsze jest bardzo dobra organizacja spotkań, to również zapada w pamięć.

 

Kto jest najważniejszą postacią w zespole USA?

 

Nasi atakujący Gardner i Stanley, na ich obecnie opiera się gra i od ich dyspozycji na parkiecie zależy bardzo wiele.

 

Jaki typujesz finał Ligi Światowej?

 

Brazylia z USA. Tak czuję. Mój zespół, jak powiedziałem wcześniej gra teraz świetnie i prezentuje bardzo wysoką formę, a Brazylia to wciaż najsilniejszy zespół na świecie.

 

* Z zawodnikiem rozmawiała Anna Więcek – Strefa Siatkówki

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Światowa

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2007-07-08

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved