Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Dobre pieniądze za dobrą siatkówkę

Dobre pieniądze za dobrą siatkówkę

Ljubow Sokołowa jedna z bardziej utytułowanych siatkarek świata, wróciła do Rosji. Jedyne złoto sportowe jakiego nie ma, to złoto olimpijskie. Igrzyska w Pekinie odbędą się za rok. Na razie Sokołowa będzie bronić barw Zariecza Odincowo.

Przyczyny mojego powrotu były tylko sportowe i zależały tylko ode mnie – powiedziała Sokołowa. Moja rodzina wystarczająco mocno zaaklimatyzowała się w Europie. W czasie mojego poprzedniego pobytu w Rosji zobaczyłam jak znakomicie rozwinęła w naszym kraju siatkówka klubowa w męskim wydaniu. Pomyślałam, że byłoby dobrze gdyby tak się stało z kobiecą.

Najlepsza siatkarka Europy w 2006 roku dodała, że w swoim kraju chciałaby widzieć kobiecą siatkówkę na takim samym poziomie organizacyjnym jak męską. Moja kariera kończy się – powiedziała. – Pogram jeszcze ze dwa lata. Chciałam spędzić je w domu. Oczywiście chcę jak najlepiej przygotować do igrzysk w Pekinie. W mojej kolekcji nie ma tylko olimpijskiego złota.Na pytanie czy jest pewna miejsca w reprezentacji Lubow Sokołowa odpowiedziała: Sportowiec nigdy nie może być pewny miejsca w składzie. Jednak zawodnik, który osiągnął pewien poziom gry na międzynarodowej arenie, ma większe, tak myślę, szanse na zakwalifikowanie się do reprezentacji niż bardziej młodzi gracze.

Lubow Sokołowa dodała, że nie wróciła do Rosji, żeby grać bez pieniędzy. Myślę, że prezentować siatkówkę na wysokim poziomie i otrzymywać za to dobre pieniądze jest rzeczą normalną – powiedziała Sokołowa. – Jest mi bardzo przyjemnie, że będę grała w Rosji. Mam jednak rodzinę i muszę o niej myśleć.

źródło: lsk.net.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi zagraniczne

Więcej artykułów z dnia :
2007-07-08

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved