Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > PLS: Nowy skład Jadaru

PLS: Nowy skład Jadaru

Działacze Jadaru Radom już skompletowali skład siatkarskiej drużyny. W poniedziałek rozpoczną przygotowania do nowego sezonu. Jako ostatni do drużyny dołączył atakujący Marco Liefke.

Niemiec Marco Liefke, najskuteczniejszy zawodnik występującego we włoskiej serii A2 Salento d’Amare Taviano, został nowym atakującym drużyny siatkarzy Jadaru Sport Radom. To ostatni transfer przed sezonem.

Znany jest już pełny skład drużyny Jadaru. Ostatnią niewiadomą była pozycja atakującego. „Listę życzeń” otwierał wychowanek Czarnych Radom Robert Prygiel. Jednak działacze nie doszli z nim do porozumienia i radomski siatkarz będzie grał w przyszłym sezonie w zespole wicemistrzów Polski, Jastrzębskim Węglu.Szybko okazało się, że wśród polskich zawodników brakuje bezrobotnych atakujących. Radosław Rybak, na którym szczególnie zależało radomskim działaczom, pozostanie na kolejny sezon w J.W. Construction AZS Politechnika Warszawska, Paweł Papke przeszedł z PZU AZS Olsztyn do Resovii Rzeszów, a jego miejsce zajął Grzegorz Szymański, który nie przedłużył kontraktu z Jastrzębskim Węglem.

W tej sytuacji działacze zaczęli poszukiwania za granicą. Prowadzili rozmowy z Amerykaninem Davidem McKienziem, który przed rokiem grał w AZS Wkręt-Met Domex Częstochowa oraz Ukraińcem Witalijem Kitkiewem, znanym z występów w Skrze Bełchatów. W kręgu ich zainteresowań znalazł się również reprezentant Bułgarii, Danail Miluszew oraz Niemiec, Marco Liefke.

Ostatecznie nowym atakującym radomskiej drużyny zostanie Liefke. To bardzo doświadczony zawodnik. Jest wychowankiem TZ Schwerin. Grał w niemieckich klubach Moerser SC i SCC Berlin oraz w belgijskim Noliko Maaseik. Ma 33 lata, w reprezentacji Niemiec rozegrał 225 spotkań. W ostatnim sezonie grał we włoskiej serii A2, odpowiedniku polskiej I ligi, w zespole Salento d’Amare Taviano.

Zależało nam na takim zawodniku – przyznaje Tadeusz Kupidura, prezes Jadaru. Chcieliśmy mieć doświadczonego atakującego i udało się nam takiego znaleźć. Cieszy nas to, że skompletowaliśmy skład przed rozpoczęciem przygotowań i cała kadra będzie przygotowywać się do nowego sezonu.

Radomscy siatkarze mają jeszcze tydzień wakacji. W pełnym składzie spotkają się po raz pierwszy 16 lipca. Przez pierwszy miesiąc przygotowywać się będą pod okiem drugiego trenera, Mariusza Wiktorowicza. Pierwszy szkoleniowiec, Dariusz Luks do 25 sierpnia z kadrą B, gdzie pełnił obowiązki asystenta Krzysztofa Felczaka, będzie walczył o medale Uniwersjady.

Autor: Jerzy Stobiecki – Echo Dnia

źródło: echodnia.eu

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Więcej artykułów z dnia :
2007-07-07

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved