Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Światowa > P. Konstantinow: Najważniejsze abyśmy byli silni psychicznie

P. Konstantinow: Najważniejsze abyśmy byli silni psychicznie

fot. archiwum

Bułgarów podczas finałów jako kapitan ponownie poprowadzi Plamen Konstantinow, którego w czasie nieobecności podczas pierwszych spotkań zastępował Andrej Żekow. - Koszulka kapitana zawsze jest gotowa - mówi Plamen Konstantinow.

Bułgarzy rozpoczną finałową rundę od pojedynku z mistrzami świata Brazylią. To właśnie z nimi wygrali rok temu w Moskwie 3:0. – Nie musimy wcale powtarzać tego wyniku – twierdzi Konstantinow . – Będę się cieszył nawet jak wygramy 3:2. Brazylijczycy na pewno wzięli sobie do serca ten nokaut z poprzedniego finału. Jesteśmy jednym z niewielu zespołów na świecie, które wygrały z nimi tak zdecydowanie. Musimy wykorzystać ten fakt, nie lubię przewidywać niczego przed meczem, ale mamy nadzieję na dobry start. Ważne jest aby zdobyć jak najlepszy wynik w dwóch pierwszych meczach bo to da nam awans do półfinału. To jest obecnie nasz cel .

 

Kostantinow dodał również, że jest bardzo zadowolony z przygotowań zespołu w Kędzierzynie Koźlu. – Wszystko przebiega bez zarzutu. Spokój tutaj jest bardzo ważny, dlatego wybraliśmy właśnie ten ośrodek. Nie możemy narzekać, wszystko jest blisko, hala, siłownia, i nasz hotel. Jedyny problem to rozłąka z rodzinami, ale musimy się skoncentrować na finałowych meczach. Poświęcenie jest godne celowi . – dodał zawodnik. 

Siatkarze Bułgarii trenują dwa razy dziennie aby jak najlepiej przygotować się do meczów przeciwko Brazylii i Rosji. – To jeszcze nie jest dokładnie to co chcieliśmy osiągnąć. – twierdzi Konstantinow . – Trenujemy dwa razy dziennie o 9:30 i 17:30 za każdym razie po dwie, trzy godziny. Przez ostatnie dni w Kędzierzynie zmniejszymy obciążenia, bardziej skupimy się na technice .

 

Na pytanie co będzie najważniejsze dla Bułgarów podczas finałów, Konstantinow odpowiedział: Najważniejsze abyśmy byli silni psychicznie i nie popełniali seriami błędów. Najważniejsze żebyśmy pamiętali, że jesteśmy ludźmi, którzy zdobyli brązowy medal mistrzostw świata, dla mnie nie będzie tragedii jeśli w tym finale po dobrej grze, biorąc pod uwagę ciężką grupę nie zajdziemy wysoko. Problem będzie jeśli mając możliwość zająć dobre miejsce nie wykorzystamy tego.

 

* Wypowiedzi zawodnika na podstawie wywiadu z radia Gong

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Światowa

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2007-07-07

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved