Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Wróg podkrada zawodniczki Piasta

Wróg podkrada zawodniczki Piasta

fot. archiwum

Jak będzie wyglądał końcowy skład Piasta, który spróbuje powalczyć o awans do ekstraklasy? 4 lipca poinformowaliśmy, że wstępną umowę z klubem podpisała była środkowa Farmutilu Piła - Edyta Rzenno. Dziś więcej o kulisach rozmów działaczy Piasta z nią i z Mają Soją.

Środkowa bloku Edyta Rzenno i skrzydłowa Maja Soja , rozmawiały wczoraj (3 lipca – przyp. Strefy Siatkówki) i będą rozmawiać dziś z prezesem siatkarek Piasta Szczecin, Adamem Kulbiejem , w sprawie gry w szczecińskim zespole w nadchodzącym sezonie.

 

O wyniki tych rozmów, dziennikarz Głosu Szczecińskiego, Krzysztof Dziedzic , pytał prezesa Kulbieja i trenera Piasta Marka Mierzwińskiego . W swoim tekście w Głosie Szczecińskim podkreśla on, że w tej rozmowie dało się wyczuć złość prezesa i trenera, wynikającą z niepowodzeń ostatnich rozmów transferowych. 

Podkradli nam Sylwię Wojcieską oraz Magdalenę Łebkowską , więc trzeba sprawy rozmów transferowych trzymać w tajemnicy – mówił trener Mierzwiński. – Tak to niestety jest – ktoś dowie się z prasy, że rozmawiamy z taką czy inną siatkarką i sam próbuje ją ściągnąć. Niestety, czasami z powodzeniem. Wróg nie śpi – dodał.

 

Miejmy jednak nadzieję, że rozmowy prowadzone 3 i 4 lipca, będą owocne i dwie wspomniane zawodniczki, Rzenno i Soja, będą siatkarkami Piasta w przyszłym sezonie. A jak nie, to w rezerwie jest pewna zawodniczka, grająca w ubiegłym sezonie w UMKS Łańcut… To jednak nie będzie bardzo prosta sprawa.

 

Bardzo wiele zależy od finansów – mówi prezes Kulbiej. – Wciąż nie wiemy, jaki będziemy mieli budżet. Jest światełko w tunelu, bo dzięki pomocy prezydenta Szczecina, Piotra Krzystka , oraz wiceprezydenta – Tomasza Jarmolińskiego , otrzymaliśmy pewną pomoc ze strony miasta. Jest światełko w tunelu. Teraz pytanie, czy Rzenno oraz Soja zaaprobują nasze warunki. Dla mnie jest bardzo ważne, aby podpisać z nimi kontrakty i mieć to z głowy. Chciałbym skupić się już tylko na sprawach związanych z powiększaniem budżetu.

 

Czy Edyta Rzenno oraz Maja Soja to siatkarki, które pomogą Piastowi w powrocie do ekstraklasy? Rzenno to 24-letnia środkowa, mierząca 188 cm wzrostu. W swoim dorobku ma tytuł mistrzyni Polski ze Stalą Bielsko-Biała oraz wicemistrzostwo z Naftą Piła, gdzie grała ostatnio. Soja (była siatkarka Piasta i Chemika Police, gdy występowała pod panieńskim nazwiskiem Motylewska) to z kolei mistrzyni Polski z Muszynianką Muszyna. Problem jednak w tym, że obie zawodniczki nie były podstawowymi siatkarkami swych zespołów i ich forma jest sporą niewiadomą. Miejmy nadzieję, że trener Piasta Marek Mierzwiński wreszcie dostanie w swoje ręce dwa wzmocnienia, które udanie wkomponuje w swój zespół.

źródło: Głos Szczeciński

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2007-07-06

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved