Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > W sobotę początek mistrzostw świata juniorów

W sobotę początek mistrzostw świata juniorów

Czternasta edycja mistrzostw świata juniorów w Maroku nastawiona jest przede wszystkim na to, co pokaże w tym sezonie Rosja – siedmiokrotny triumfator tej imprezy i obrońca tytułu.

Do Maroka zjechały już wszystkie zespoły, które będą rywalizować przez siedem dni w Casablance i Rabacie. Otwarcie będzie miało miejsce w „Complexe Sportif Mohammed V” w Casablance, która może pomieścić 8 tys. widzów. Na początek obędzie się mecz pomiędzy reprezentacjami Bułgarii i Iranu. Z kolei w tym samym czasie w Rabacie w „Complexe Sportif Moulay Abdullah” odbędzie się spotkanie Słowenii i Argentyny.

Pre-eliminacje będą trwały do 7 do 11 lipca, a zespoły zostały podzielone na dwie grupy. Później rozpoczną się spotkania, które będą miały na celu wyłonienie zespołów grających o odpowiednie pozycje. Wszystko rozstrzygnie się 15 lipca.Obok Rosji faworytami do zdobycia tytułu są także siatkarze z Brazylii. Brazylijczycy mają na swoim koncie złoto mistrzostw świata juniorów z 2001 roku. Tegoroczna impreza zgromadzi młodych, perspektywicznych zawodników z pięciu kontynentów. Dwanaście zespołów będzie walczyć nie tylko o złoto, ale także swoją przyszłość. Dwie najlepsze drużyny zagrają w sumie 41 spotkania.

Mistrzostwa świata juniorów po raz drugi od 1977 roku odbędą się w Afryce. Za pierwszym razem gospodarzem imprezy był w 1991 roku Egipt.

Grupa A – Casablanca:

Maroko

Iran

Kuba

Włochy

Japonia

Bułgaria

Grupa B – Rabat:

Brazylia

Rosja

Argentyna

Egipt

USA

Słowenia

źródło: fivb.org, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
mistrzostwa świata, reprezentacje młodzieżowe, turnieje światowe

Więcej artykułów z dnia :
2007-07-06

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved