Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Organizatorzy odliczają godziny do startu

Organizatorzy odliczają godziny do startu

Organizatorzy Mistrzostw Świata do lat 19 w siatkówce plażowej w Mysłowicach, palą się już do pracy i niecierpliwie odliczają godziny, które zostały do rozpoczęcia pierwszego meczu.

Turniej kwalifikacyjny rusza 11 lipca, w środę, o godzinie 9:00. Cztery najlepsze z tej fazy drużyny awansują do fazy grupowej turnieju głównego i od czwartku razem z 20 zespołami już ustawionymi w turnieju głównym będą walczyć o medale. W gronie najlepszych zespołów juniorskich z całego globu zobaczymy sześć polskich duetów.

Trenerzy Wioletta Bakoś, Janusz Bułkowski, Czesław Kolpy i Sławomir Robert dokonali już wyboru. Wśród dziewcząt postawili na: Monikę Brzostek z Weroniką Kurek oraz Kingę Kołosińską z Beatą Gałek i te dwie pary zagrają w turnieju głównym, a dziką kartę i prawo występów w eliminacjach otrzymały Daria Paszek z Aleksandrą Filip.Wśród chłopców do turnieju głównego zostali wytypowani Michał Kądzioła z Jakubem Szałankiewiczem i Marcin Golonka z Markiem Leźnickim, a Marcin Kantor z Damianem Wojtasikiem, z dziką kartą zaczną turniej od środy.

Kibice w Mysłowicach, podczas mistrzostw Europy do lat 18 w 2004 roku, mistrzostw Europy do lat 23 w 2005 roku i ubiegłorocznych mistrzostw świata do lat 21, przyzwyczaili się do medalowych sukcesów polskich drużyn. W tym roku także czekają na sukces, a najmocniej ściskać będą kciuki za zwycięstwa Gałek. Urodzona 10 maja 1990 roku mysłowiczanka na co dzień w roli libero gra w drugoligowej drużynie Remagum MOSiR Mysłowice.

W hali poprowadziła mysłowicki zespół do czwartego miejsca w finałach mistrzostw Polski kadetek. Większe sukcesy ma jednak na koncie w siatkówce plażowej. W tym roku trafiła już nawet do kadry seniorskiej i przebijała się do reprezentacji na World Tour w Warszawie, a wśród kadetek i juniorek z klubową koleżanką Darią Wielgosz bezdyskusyjnie wygrała zarówno mistrzostwo Śląska jak półfinał Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży.

Dodajmy jednak, że kibice siatkówki plażowej żyją nie tylko sportową rywalizacją. W programie imprezy są więc także: występ duetu instrumentalno-wokalnego, piknik country z atrakcjami wioski indiańskiej i koncertem zespołu country oraz dyskoteka pod gwiazdami. Jedno jest pewne nikt kto od 11 do 15 lipca przyjdzie na boiska MOSiR Mysłowice na kąpielisku Słupna nie będzie się nudził.

źródło: wp.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka plażowa

Więcej artykułów z dnia :
2007-07-06

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved