Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Nestea Cup: Dwie porażki Polaków w turnieju głównym

Nestea Cup: Dwie porażki Polaków w turnieju głównym

Po wczorajszym sukcesie - zakwalifikowaniu się polskiej pary do turnieju głównego Swiss Masters w Lucernie, dzisiaj już nie było radości. Krzysztof Orman i Grzegorz Fijałek przegrali dwa mecze, plasując się w turnieju na miejscach 13-16.

W pierwszej rundzie rozgrywanego systemem brazylijskim turnieju głównego Swiss Masters Polacy trafili na rozstawionych z nr 7. Szwajcarów Martina i Paula Laciga. Obaj odnoszą sukcesy na europejskiej i światowej arenie już od ośmiu lat i byli zdecydowanymi faworytami w meczu z Polakami. W pierwszym secie Fijałek i Orman przegrali po zaciętej walce 19:21, w drugim przewaga gospodarzy była już bardziej zdecydowana.

Po prawej stronie turniejowej drabinki Krzysztof Orman i Grzegorz Fijałek spotkali się z holenderską parą Erniel Boersma/Bram Ronnes. Holendrzy rozstawieni byli w turnieju z nr 4., jednak pierwsze spotkanie nieoczekiwanie przegrali ze szwajcarską parą Heuscher/Heyer. W meczu z Polakami nie mieli już takich kłopotów i pewnie wygrali w setach do 15 i 18. Tym samym nasi zawodnicy odpadli z dalszych gier kończąc swój udział w turnieju na miejscach 13-16.