Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Nestea Cup: Dwie porażki Polaków w turnieju głównym

Nestea Cup: Dwie porażki Polaków w turnieju głównym

Po wczorajszym sukcesie - zakwalifikowaniu się polskiej pary do turnieju głównego Swiss Masters w Lucernie, dzisiaj już nie było radości. Krzysztof Orman i Grzegorz Fijałek przegrali dwa mecze, plasując się w turnieju na miejscach 13-16.

W pierwszej rundzie rozgrywanego systemem brazylijskim turnieju głównego Swiss Masters Polacy trafili na rozstawionych z nr 7. Szwajcarów Martina i Paula Laciga. Obaj odnoszą sukcesy na europejskiej i światowej arenie już od ośmiu lat i byli zdecydowanymi faworytami w meczu z Polakami. W pierwszym secie Fijałek i Orman przegrali po zaciętej walce 19:21, w drugim przewaga gospodarzy była już bardziej zdecydowana.

Po prawej stronie turniejowej drabinki Krzysztof Orman i Grzegorz Fijałek spotkali się z holenderską parą Erniel Boersma/Bram Ronnes. Holendrzy rozstawieni byli w turnieju z nr 4., jednak pierwsze spotkanie nieoczekiwanie przegrali ze szwajcarską parą Heuscher/Heyer. W meczu z Polakami nie mieli już takich kłopotów i pewnie wygrali w setach do 15 i 18. Tym samym nasi zawodnicy odpadli z dalszych gier kończąc swój udział w turnieju na miejscach 13-16.Wyniki spotkań Polaków w turnieju głównym:

Laciga/Laciga (SUI) - Fijałek/Orman (POL)  2:0
(21:19, 21:14)

Boersma/Ronnes (NED) - Fijałek/Orman (POL) 2:0
(21:15, 21:18)

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka plażowa

Więcej artykułów z dnia :
2007-07-06

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved