Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > LSK: Dwunastka Centrostalu

LSK: Dwunastka Centrostalu

Miesiąc trwało kompletowanie składu Centrostalu Bydgoszcz na sezon 2007/08. Przed kilkoma dniami sfinalizowano kontrakt z trzecią nową siatkarką, Petią Cekową. Wiceprezes Waldemar Sagan nie wyklucza kolejnych transferów.

Po sezonie z zespołu odeszła Karolina Ciaszkiewicz (Aluprof Bielsko Biała), Ilijana Goczewa, Agnieszka Śrutowska, a Ewa Kowalkowska postanowiła rok odpocząć od siatkówki.

Mamy w tej chwili dwanaście zawodniczek, ale nie wykluczam, że będą jeszcze jakieś transfery – wyjaśnia Waldemar Sagan, wiceprezes KS Pałac Bydgoszcz. – Udało nam się dość szybko od zakończenia w maju rozgrywek pozyskać nowe zawodniczki i zbudować skład na kolejny sezon. Mieliśmy jednak wybory, w klubie jest nowy zarząd, który musi się spotkać, określić cele i plany, które zostaną postawione przed zespołem. Poza tym 30 czerwca skończyła nam się umowa z firmą Parkridge, której marka Focus Park była w nazwie zespołu i poszukujemy nowego sponsora. Być może więc jeszcze jakiś transfer byłby możliwy.Jak więc dziś wygląda skład Centrostalu? Na pozycję rozgrywającej pozyskano Martę Plutę z Pronaru Białystok, byłą reprezentantkę Polski, grającą wcześniej także w Kaliszu. Jej zmienniczką będzie Justyna Łunkiewicz, wychowanka klubu. Na środku ataku w miejsce Goczewej przyszła z Gedanii Gdańsk Dominika Kuczyńska, a grać na tej pozycji mogą także Monika Naczk i Aleksandra Liniarska. Na przyjęciu z atakiem i w zespole są Joanna Kuligowska, Dorota Ściurka, Monika Weder oraz Katarzyna Wysocka, która może również zagrać na libero, co zresztą czyniła z dobrym skutkiem dwa lata temu, gdy na urlopie macierzyńskim była Dominika Leśniewicz. Ta ostatnia również pozostaje w klubie, podobnie jak Alicja Szajek-Malinowska, która gra na pozycji atakującej i o to miejsce walczyć będzie z Bułgarką Cekową. Ta z kolei może jednak także występować na przyjęciu, co trenerowi Jackowi Grabowskiemu daje dodatkowe możliwości taktyczne.

Zespół przygotowania do sezonu zacznie prawdopodobnie 1 sierpnia.

To wstępna data – dodaje wiceprezes Sagan. – Nie będziemy mieli jednak od początku wszystkich zawodniczek, bo Leśniewicz jest w kadrze seniorek i będzie na Grand Prix, a kilka innych siatkarek może znaleźć się w kadrze B na Uniwersjadę.

źródło: Gazeta Pomorska

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Więcej artykułów z dnia :
2007-07-06

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved