Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Energa Gedania: Kaliszuk za Benderską

Energa Gedania: Kaliszuk za Benderską

Nie młoda libero Marta Benderska, ale atakująca Tamara Kaliszuk obejmie dziesiąty etat w kadrze Energi Gedania na sezon 2007/08. W rezerwie pozostaje rozgrywająca Małgorzata Jeromin, bo klub szuka wystawiającej poza granicami kraju.

Natomiast w Polsce gdańszczanie zamierzają pozyskać jeszcze środkową bloku. Nowa drużyna w komplecie zostanie zaprezentowana 9 sierpnia podczas Jarmarku Dominikańskiego.

Zdzisław Stankiewicz, prezes Gedanii zaprosił na spotkanie trenerów pierwszej drużyny Leszka Milewskiego i Pawła Kramka, aby podsumować dotychczasowe zmiany kadrowe w drużynie oraz wytyczyć plany transferowe na najbliższe tygodnie. Przypomnijmy, że gdański klub pożegnał się aż z ośmioma zawodniczkami. W zamian pozyskał: Kingę Kasprzak (ostatnio Piast Szczecin), Katarzynę Wellnę (AZS AWF Poznań) i Elżbietę Skowrońską (Pronar Zeto AZS Białystok), porozumiał się co do warunków indywidualnej umowy z Białorusinką Natalią Kondraciewą (Atlant Baranowicze) oraz o kolejny rok przedłużył umowę z własną wychowanką Natalią Nuszel. Z poprzedniego składu ważne kontrakty mają Ewa Ślusarz i Berenika Tomsia. Ponadto zdecydowano o włączeniu do pierwszej drużyny Karoliny Suwińskiej, dla której to będzie pierwszy seniorski sezon oraz juniorek Agaty Durajczyk i Tamary Kaliszuk.Obecnie posiadamy po trzy środkowe bloku i przyjmujące, dwie atakujące oraz po jednej libero i rozgrywającej. Na tę ostatnią pozycję może dołączyć Jeromin. Na razie zgodziliśmy się na jej wypożyczenie do Rumi, ale jest zastrzeżenie, że gdy nie uda nam się pozyskać zagranicznej wystawiającej, to Gosia wraca do nas. Kandydatka do gry na tej pozycji powinna do nas przyjechać na testy na początku sierpnia. Cały czas też prowadzimy negocjacje odnośnie pozyskania środkowej bloku. Tomsia jest na pewno utalentowaną siatkarką, ale ma jeszcze braki, a Suwińskiej brakuje ogrania w seniorkach. Dlatego poza angażem Białorusinki chcemy zatrudnić jeszcze jedną zawodniczkę na tę pozycję, która mogłaby wejść do podstawowego składu – informuje prezes Stankiewicz.

Pokłosiem wczorajszego spotkania włodarza klubu ze sztabem trenerskim jest jedna korekta w kadrze drużyny. – Zdecydowaliśmy, że nie będzie rywalizacji na pozycji libero. Pełnym zaufaniem obdarzymy Durajczyk. Tym samym rezygnujemy z Benderskiej. Marta może, tak jak to było w poprzednim sezonie, znaleźć sobie klub na zasadzie wypożyczenia lub jeśli będzie chętny, to możemy rozmawiać o transferze definitywnym – informuje prezes Stankiewicz. 23-letnia Benderska jest wychowanką Gedanii. Poprzednio w Gdańsku przegrała rywalizację o pozycję libero z Martą Siwką i ostatni sezon spędziła na wypożyczeniu w Piaście Szczecin.

Miejsce rezerwowane wcześniej dla Benderskiej zajmie ostatecznie Kaliszuk. Tamara 20 marca skończyła 17 lat. Jest wychownką Truso Elbląg. W Gdańsku przebywa od roku. Z kadetkami Energi Gedania zdobyła złoty medal na mistrzostwach Polski, a z juniorkami tytuł wicemistrzyni kraju. Ponadto grała w reprezentacji Pomorza, która wygrała Ogólnopolską Olimpiadę Młodzieży. Występuje na pozycji atakującej. Mierzy 180 centymetrów. Jej zasięg w ataku wynosi 303 cm, a w bloku 292 cm. W kategorii seniorek na razie była ogrywana tylko w zespole rezerw, który zajął drugie miejsce w grupie A II ligi. W pierwszej drużynie ma być zmienniczką dla Wellny.

źródło: energa-gedania.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Więcej artykułów z dnia :
2007-07-06

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved