Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Światowa > Aleksiej Werbow: Zobaczymy ile jesteśmy warci

Aleksiej Werbow: Zobaczymy ile jesteśmy warci

fot. archiwum

Celem ekipy Rosji w tegorocznej Lidze Światowej był awans do finału. Został osiągnięty. Teraz czas na wyznaczenie kolejnego. - W Katowicach w meczach z Bułgarią i Brazylią zobaczymy ile jesteśmy warci - mówi libero, Aleksiej Werbow.

Nasz cel w Lidze Światowej – awans do finałowego turnieju – został osiągnięty – mówi Aleksiej Werbow . – Najważniejsze dla nas jest w tym sezonie zwycięstwo w mistrzostwach Europy. Do turnieju katowickiego uzyskaliśmy kwalifikację. Teraz w meczach z takimi zespołami jak Bułgaria i Brazylia zobaczymy ile naprawdę jesteśmy warci.

 

Werbow powiedział, że szanse na pokonanie Brazylii są zawsze, ale nikt nie będzie do nas miał pretensji jak przegramy. – Myślę, że takie postawienie sprawy jest korzystne dla zespołu – powiedział Aleksiej Werbow . W ostatnich mistrzostwach świata został on uznany najlepszym w turnieju na swojej pozycji. 

Aleksiej Wierbow po wielu latach grania w Lokomotiwie Biełgorod przeszedł do Iskry Odincowo. Podpisał dwuletni kontrakt. Trenerem tam został Zoran Gajic , który prowadził Rosję w mistrzostwach świata, gdzie ten zespół m.in. z powodu porażki z Polską 2:3 nie awansował do półfinału. Mówi się, że kontuzje mięśni pleców Werbowa były wynikiem obciążeń treningowych zastosowanych przez serbskiego szkoleniowca.

 

Świat sportu jest mocno ograniczony – powiedział Werbow. – Drogi zawodników i trenerów przecinają się w różnych miejscach. Gajic jest trenerem wysokiej klasy i nie widzę niczego strasznego w tym, że będziemy znowu pracować razem.

źródło: pls.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Światowa

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2007-07-06

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved