Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > inne > Vujević o powrocie do kadry

Vujević o powrocie do kadry

Były siatkarz reprezentacji Jugosławii, później Serbii i Czarnogóry – Goran Vujević wyraził chęć powrotu do reprezentacji. - Zobaczymy jak mi się będzie wiodło, czy będę grać na najwyższym poziomie. Od mojej formy zależy czy wrócę.

Po zeszłorocznych mistrzostwach świata mówiłem, że definitywnie odchodzę z reprezentacji. Jednak zmieniłem zdanie, mogę tylko dodać ”nigdy nie, mów nigdy”. Wszystko zależy od wielu okoliczności i jeśli wszystko się uda, jestem gotowy zagrać ponownie w drużynie narodowej – powiedział Vujević.

Moje siatkarskie plany są teraz związane głównie z karierą klubową. Podpisałem kontrakt na kolejne dwa lata w Perugii. Będąc w moim wieku, muszę zacząć myśleć o przyszłości. Miałem problemy ze zdrowiem, z powodu których pod koniec zeszłego roku zadecydowałem, że nie zagram w reprezentacji.Siatkarz dodał, że w lato planuje odpoczynek, a po sezonie 2007/2008, zacznie myśleć o ponownym ubraniu koszulki „plavih”.

Zobaczymy jak mi się będzie wiodło w tym sezonie, czyli czy będę grać na najwyższym poziomie. Od mojej formy zależy, czy wrócę, czy nie. Wrócę pewnego dnia, przed końcem mojej kariery, ale muszę też myśleć o innych sprawach, które są ważne dla mnie i mojej rodziny.

Zapytany o spostrzeżenia dotyczące występów odmłodzonej reprezentacji Serbii w tegorocznych rozgrywkach Ligi światowej odpowiedział, że rozgrywki stały na wysokim poziomie, gorszy był wynik końcowy (Serbia po raz pierwszy od ośmiu lat nie zagra w finale).

Koledzy nie rozpoczęli rozgrywek w kompletnym składzie. Nie grali Andrija Gerić i Ivan Miljković, dwaj czołowi gracze. Zespół musiał sobie radzić bez nich. Dopiero podczas ostatnich dwóch weekendów zagrał Milijković, a sami wiecie ile on znaczy dla tej drużyny.

W ocenie Vujevića, Serbia w Lidze Światowej 2007, jak na obecne możliwości kadrowe zagrała dobrze, kończąc rozgrywki z siedmioma wygranymi i pięcioma porażkami.

Jestem dość zadowolony z postawy kolegów w meczach, które widziałem. Prezentowali dobrze, starali się grać jak najlepiej mogli – ocenia Vujević, który w Belgradzie oglądał wszystkie spotkania „plavih”.

Twierdzi, że gdy Serbia zagra w pełnym składzie, ma szanse na zdobycie medalu w tegorocznych mistrzostwach Europy, rozgrywanych w Rosji.

Kiedy do kadry na mistrzostwa Europy dołączą czołowi gracze, to będzie inna drużyna. Przed LŚ było niejasne, jak to wszystko będzie wyglądać, ale zawodnicy swoją grą spełnili oczekiwania federacji.

źródło: b92.net, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
inne

Więcej artykułów z dnia :
2007-07-05

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved