Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Światowa > Todor Aleksiew: W Polsce siatkówka jest religią

Todor Aleksiew: W Polsce siatkówka jest religią

fot. archiwum

Być może od nowego sezonu wzmocni Mostostal Kędzierzyn Koźle. Obecnie mieszka z kadrą swojego kraju w Kędzierzynie przygotowując się do finałów LŚ. Strefie Siatkówki opowiada o swoich wrażeniach ze Spodka.

To nie jest mój pierwszy raz w Katowicach – twierdzi Todor Aleksiew . – Dwa albo trzy lata temu grałem tutaj w barwach Lewskiego Sofia mecz przeciwko Jastrzębskiemu Węglowi. To była Liga Mistrzów i również graliśmy w tej hali Spodek. Także wiedziałem w jakiej hali będziemy grać, jaka publiczność nas powita. Nie było to dla mnie coś nowego .

 

Aleksiew przyznał, że jednym z powodów, dla których chce podpisać kontrakt z kędzierzyńskim zespołem jest atmosfera wokół siatkówki – W Polsce siatkówka jest religią, gdy tylko włączam jakiś polski kanał ciągle wszyscy rozmawiają o siatkówce, to wspaniałe . – zachwyca się bułgarski przyjmujący. – W Bułgarii króluje football, nic poza tym. Jedynie w Warnie ludzie kochają siatkówkę trochę bardziej. Nie ważne czy przegrywamy czy wygrywamy hala wciąż jest pełna ludzi. Dlatego osobiście cieszę się, że gramy w Warnie, a nie w Sofii, ponieważ w Sofii nie mielibyśmy takiej publiczności . 

Kolejna rzecz, która zachwyca mnie w Polsce, to, że macie magazyny poświęcone tylko i wyłącznie siatkówce, a nie po prostu gazety sportowe, które czasem poświęcą siatkówce jedną stronę . – twierdzi zawodnik. – Widziałem już okładkę jednego z nich na bułgarskim portalu, gdy pojawił się na niej mój przyjaciel Ewgeni Iwanow .

 

Zawodnik, który przyznał, że nie pija w ogóle alkoholu, głośno zastanawia się nad życiem w Polsce. – Może poczuję się tutaj jak w domu? Nikolaj mówił mi o waszym zamiłowaniu do alkoholu, a ja jak powiedziałem nie pijam alkoholu. Na pewno jednak nie pijecie więcej niż Rosjanie, którzy przy temperaturze –27 siedzą na przystankach autobusowych z puszką piwa w ręce, więc będzie dobrze (śmiech). – twierdzi Aleksiew .

 

* Z zawodnikiem rozmawiała Anna Więcek – Strefa Siatkówki

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Światowa

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2007-07-05

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved