Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Światowa > Ryszard Bosek wspomina…

Ryszard Bosek wspomina…

fot. archiwum

Katowice już po raz drugi będą gospodarzem finałowego turnieju Ligi Światowej. Osiem czołowych drużyn miasto gościło w 2001 roku. Wówczas pierwszym trenerem reprezentacji Polski był Ryszard Bosek.

Jak wspominam ten turniej? Dobrze – powiedział Ryszard Bosek . – W kadrze było kilku młodych zawodników. U mnie grali Kadziewicz, Bąkiewicz, Gołaś, Żygadło. Wiedziałem u tych chłopaków ogromne możliwości. Może z podejściem do wykonywanego zawodu nie wszystko było tak jak trzeba, ale tego mieliśmy się nauczyć. Jednak jeszcze nie była to drużyna gotowa do odniesienia końcowego zwycięstwa. Pokonaliśmy Francję 3:2, odnosząc mały sukces. Rok później nasi rywale zdobyli brązowy medal mistrzostw świata. Mieli wówczas, zresztą teraz też mają, bardzo mocnych zawodników .

 

Jak mówi Ryszard Bosek od 11 do 15 lipca zapowiada się znowu wielkie sportowe święto. – Gdy widziałem i słyszałem moment przywitania siatkarzy Bułgarii w Spodku w meczach fazy grupowej, to miałem łzy w oczach – mówi Ryszard Bosek . – To było coś niesamowitego. Taka jest nasza publiczność. O wielkiej popularności siatkówki w Polsce mogli przekonać się nasi goście ze sławnym trenerem Julio Velasco. Wiem, że na finałowy turniej wybiera się wiele osobistości z siatkarskiego świata. We Włoszech kibice potrafią również gorąco dopingować, ale to nie jest to co u nas . 

Ryszard Bosek dodał, że w Polsce kibicuje się nie tylko naszej reprezentacji, ale siatkówce również. Nie życzy się źle rywalom. Publiczność szanuje przeciwnika .

źródło: pls.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Światowa, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2007-07-05

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved