Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Puchar Belgradu mężczyzn w siatkówce plażowej

Puchar Belgradu mężczyzn w siatkówce plażowej

W Belgradzie, na Adi Ciganliji, od piątku zostanie rozegrany pierwszy Puchar Belgradu mężczyzn w siatkówce plażowej. Uczestniczyć ma 50 par z Serbii, Rumunii, Chorwacji i Bośni i Hercegowiny.

Na konferencji dla dziennikarzy, przedstawiciel ds. siatkówki plażowej z ramienia związku – Slobodan Kovač, zapraszał mieszkańców stolicy, by od piątku do niedzieli przychodzili na nowy stadion na Adzie, oglądać poczytania siatkarzy plażowych.

Zgodnie ze słowami Kovača w turnieju uczestniczyć będą pary z Serbii, a także duety z Rumunii, Chorwacji oraz Bośni i Hercegowiny będące czołowymi w swoich krajach. Rumuńska para jest także najlepszą parą Bałkan.To wielka promocja siatkówki plażowej w Serbii. Cieszymy się, że właśnie Belgrad i Ada zostały wybrane na stolice „plażówki” i mamy nadzieję, że to wydarzenie przyczyni się do rozwoju tego sportu, w naszym kraju – powiedział Kovač.

Biorąc pod uwagę, że siatkówka plażowa, przyciąga coraz więcej adeptów, serbski związek chce popularyzacji siatkówki plażowej. Wiemy, że Serbowie, mają talent do wszystkich sportów związanych z piłką, zatem czemu by nie spróbować na piasku?

Kovač ubolewa nad tym, że Beach volley w Serbii raczkuje. W tej dyscyplinie niestety daleko nam do europejskiego poziomu. Musimy dokonać selekcji par, które chciałyby w przyszłości poświęcić się temu sportowi. Chcemy, by te duety trenowały na plażach Brazylii, z najlepszymi. Chcemy zacząć szkolić młodzież w kierunku młodszej siostry siatkówki halowej.

Kovač dodał, że ten turniej będzie ważny w selekcji najlepszych par, które później będą reprezentować kraj na arenie międzynarodowej.

Na konferencji ogłoszono, że pierwszy puchar Belgradu rozstanie rozegrany jako Otwarte mistrzostwa stolicy i we wrześniu zostanie wpisany w kalendarium europejskiej konfederacji siatkówki. Promocją turnieju zajmą się doskonale znani reprezentanci Serbii w siatkówce – Anja Spasojević i Bojan Janić, na co dzień grający na hali.

Ten sport, jest bardzo popularny na świecie i nadzieje, że będzie także u nas – powiedziała Spasojević.

Janić także bardzo pozytywnie wypowiada się na temat beach volley’a: Mam nadzieję, że od jutra do niedzieli na Adzie będzie pełno ludzi, którzy będą mogli podziwiać atrakcyjność i piękno gry w siatkówkę plażową.

Pula turnieju to 160.000 dinarów, będzie ona podzielona między pierwszymi ośmioma parami. Organizatorem jest OSS, ośrodek Ada Ciganlija, ministerstwo kultury i sportu Belgradu, oraz związek siatkówki plażowej. Na piątek zaplanowano kwalifikacje, w sobotę odbędzie się główny turniej, rozgrywany w systemie brazylijskim na 16 zespołów. Natomiast w niedzielę zostaną rozegrane ćwierćfinały, półfinały oraz finały.

źródło: b92.net, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka plażowa

Więcej artykułów z dnia :
2007-07-05

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved