Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Pogoda sztormowa wita Simplus Cup w Mielnie

Pogoda sztormowa wita Simplus Cup w Mielnie

W ten weekend na plaży w Mielnie króluje pomarańczowe miasteczko Simplus. Dziś rozegrane zostały eliminacje do turnieju głównego drugiej edycji tegorocznych Mistrzostw Polski w Siatkówce Plażowej Kobiet. Finał edycji w sobotę w południe.

Mimo ekstremalnych warunków deszczu i wiatru w granicach 6 stopni w skali Beauforta rozegrano eliminacje do których zgłosiło się 11 par, osiem zakwalifikowało się do jutrzejszego turnieju głównego.

Janusz Kamiński, komisarz PZPS, który dba o regulaminowe przeprowadzanie zawodów stwierdził: Turniej odbywa się w warunkach anormalnych pogodowo, na szczęście organizator staje na wysokości zadania. Choć największe starania nie pomogą gdy fale sztormowe zaczynają wpływać na boiska. Plaża w Mielnie jest dosyć wąska. Mamy wielką nadzieję, że wszystko przebiegnie zgodnie z planem i nie będzie trzeba przerywać rozgrywek i w sobotę obejrzymy finał.Mimo bardzo ciężkich warunków zawodniczki, które przyjechały do Mielna z całej Polski, pozostają w dobrych nastrojach. Tegoroczna maturzystka i mistrzyni Polski juniorek z 2006 roku w siatkówce halowej Sandra Cabańska z Torunia na pytanie o wrażenia z pierwszego dnia zawodów stwierdziła: Komu lepiej zawieje! – jej zdaniem właściwie tylko szczęście decydowało o zdobytych dziś punktach.

Odmiennego zdania był Wiesław Cieślik – sędzia główny turnieju, który zauważył, że lepsze zawodniczki wygrywają mecze bez względu na pogodę. Podobnie twierdzi Agnieszka Łysko reprezentantka AZS Akademii Medycznej w Poznaniu: Różnica polega na tym, że niektóre z nas grają w tak ekstremalnych warunkach po raz pierwszy, a niektóre po raz dwudziesty. Doświadczenie staje się kluczowe.

Organizatorzy mają nadzieję, że pogoda się poprawi i ściągnie na plażę rzesze kibiców. Dla nich wszystkich przygotowano zajęcia fitness, naukę tańca samby i salsy, konkursy, w których można między innymi wygrać atrakcyjne telefony ze starterami Simplus. Dzieci można powierzyć opiece animatorek. Na sobotnie popołudnie planowany jest spektakularny pokaz ratowników WOPR, co przy sztormowych warunkach na morzu z pewnością dostarczy niesamowitych wrażeń.

Sponsorem tytularnym Mistrzostw Polski Siatkówki Plażowej Kobiet 2007 jest Polkomtel S.A. operator sieci Simplus. Organizatorem mistrzostw jest PERFORMANCE Marketing Group pod patronatem Polskiego Związku Piłki Siatkowej.

źródło: lsk.net.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka plażowa

Więcej artykułów z dnia :
2007-07-05

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved