Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Plażówka w środku Ostródy

Plażówka w środku Ostródy

Turniej siatkówki plażowej z cyklu World Tour odbędzie się w Starych Jabłonkach dopiero na początku września, ale już w najbliższy weekend będzie można emocjonować się tą dyscypliną sportu w wydaniu krajowym.

To nie pierwsza w sezonie tego typu impreza na Warmii i Mazurach, ponieważ w połowie maja na plaży miejskiej w Olsztynie rozgrywana była jedna z eliminacji mistrzostw Polski. Wówczas w finałowym pojedynku para Michał Krymarys/Dominik Witczak pokonała Jakuba Szałankiewicza i Michała Kądziołę. Teraz najlepsi krajowi zawodnicy zawitają do Ostródy, gdzie na specjalnie przygotowanych boiskach przy Gimnazjum nr 1 (al. Piłsudskiego) zaplanowano trzydniowe zmagania.

Organizujemy turniej w środku miasta, żeby do siatkówki plażowej przekonać jak najwięcej osób – mówi Zbigniew Michalak, organizator zawodów. – Podczas imprezy planujemy także wiele atrakcji dla zebranej publiczności. Jak dotąd mamy na liście 34 pary, ale zgłoszenia przyjmowane są jeszcze do piątku do godz. 9.W imprezie nie zabraknie miejscowych siatkarzy. Michał Michalak i Adam Łukasik, należący do krajowej czołówki, reprezentują klub MLKS Foto Ola Ostróda, podobnie jak Jakub Michalak i Andrzej Bieńkowski, którzy otrzymali dziką kartę. Z kolei Michał Ruciak, Artur Jacyszyn i Grzegorz Pietkiewicz na co dzień występują w olsztyńskim PZU AZS.

Pula nagród w ostródzkiej rywalizacji wynosi 12 tys. zł.

Program turnieju

piątek    - 9-21 (eliminacje)
sobota    - 9-20 (turniej główny)
niedziela - 9-16 (finały - mecz o I miejsce ok. godz. 15)

źródło: gazeta.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka plażowa

Więcej artykułów z dnia :
2007-07-05

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved