Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Światowa > Pierwszy od ośmiu lat finał bez Serbów

Pierwszy od ośmiu lat finał bez Serbów

fot. archiwum

Po raz pierwszy od ośmiu lat finał Ligi Światowej rozegrany zostanie bez udziału kadry Serbii. Plavi małymi punktami przegrali rywalizację o drugie miejsce w grupie, a co za tym idzie o szanse na dziką kartę z reprezentacją Kuby.

Ostatnie dwa mecze przeciwko Rosji zagraliśmy naprawdę bardzo dobrze, a nie zawaham się powiedzieć, że pierwszy set we Vrsac był najlepszym w naszym wykonaniu podczas całej Ligi Światowej . – twierdzi trener Serbów, Igor Kolaković . – Liga Światowa była dla nas możliwością sprawdzenia w boju naszych młodych zawodników, którzy mają zająć miejsce mistrzów olimpijskich z Sydney. Pozostało ich w zespole tylko dwóch .

 

Mowa o Andriji Geriću i Ivanie Miljkoviću , którzy również nie rozegrali wszystkich meczów Ligi Światowej. – Niewiele nam brakowało aby zająć drugie miejsce w grupie. Ale nic straconego, pojawimy się w Polsce podczas memoriału w sierpniu – dodał Kolaković . 

Serbowie otrzymali dwa tygodnie wolnego od swojego trenera. Ponownie spotkają się dopiero 19 lipca. Na ten dzień zaplanowano początek przygotowań do mistrzostw Europy w Rosji. Serbowie najpierw trenować będą na własnych obiektach w połowie sierpnia przyjadą na memoriał Wagnera do Olsztyna a następnie polecą na krótkie zgrupowanie do Włoch. Stamtąd udadzą się do Sankt Petersburga, gdzie rozgrywana będzie faza grupowa mistrzostw Europy.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Światowa

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2007-07-05

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved