Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Nestea Cup: Orman i Fijałek w turnieju głównym Swiss Masters

Nestea Cup: Orman i Fijałek w turnieju głównym Swiss Masters

Krzysztof Orman i Grzegorz Fijałek awansowali do turnieju głównego Swiss Masters. To już ich drugi taki sukces w cyklu Nestea Cup, obaj grali również w turnieju głównym w Niemczech. Druga nasza para, Tomasz Sińczak i Rafał Szternel, odpadła w kwalifikacjach.

W czwartek odbyły się kwalifikacje do turnieju głównego Nestea Cup Swiss Masters w Lucernie, w których wystartowały dwie polskie pary. Pierwsza runda mogla napawać optymizmem, bowiem Grzegorz Fijałek i Krzysztof Orman awansowali bez walki, trafiając wolny los, a Rafał Szternel i Tomasz Sińczak pewnie pokonali szwajcarską parę Chevallier/Sutter.

Schody zaczęły się niestety w drugiej rundzie kwalifikacji. Sińczak i Szternel trafili na Francuzów Deulofeu/Salvetti, którzy w rankingu europejskim mają zaledwie 9 punktów więcej niż Polacy. Po porażce w pierwszym secie nasi zawodnicy wysoko wygrali partię drugą. W decydującym secie jednak ponownie górą było Francuzi, co wyeliminowało łódzką parę z dalszych gier.Orman i Fijałek w drugiej rundzie wygrali po trzysetowej zaciętej walce z zawsze groźną łotewską parą Smedins/Smedins. W ostatniej, trzeciej rundzie kwalifikacji, Polacy trafili na parę Murs/Rosenblatt z Estonii, która dość niespodziewanie wyeliminowała rozstawioną z nr 3. parę z Liechtensteinu Indra/Wachter. W decydującym o awansie do turnieju głównego meczu nasi zawodnicy wygrali do 19 i 15 i tym samym jutro zagrają w pierwszych meczach Swiss Masters.

Wyniki polskich par w kwalifikacjach Swiss Masters:

I runda
Sińczak/Sternel (POL) - Chevallier / Sutter (SUI) 2:0
(21:14,	21:18)
Fijałek/Orman (POL) wolny los

II runda
Sińczak/Sternel (POL) - Deulofeu/Salvetti (FRA)   1:2
(16:21,	21:14, 11:15)
Smedins/Smedins (LAT) - Fijałek/Orman (POL)	   1:2
(17:21,	21:18, 11:15)

III runda
Murs/Rosenblatt (EST) - Fijałek/Orman (POL)	   0:2
(19:21,	15:21)

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka plażowa

Więcej artykułów z dnia :
2007-07-05

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved