Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Światowa > Michał Winiarski – kandydat na MVP turnieju finałowego LŚ

Michał Winiarski – kandydat na MVP turnieju finałowego LŚ

fot. archiwum

Brazylia, Bułgaria, Francja, Polska, Rosja i USA - te zespoły rozpoczną w środę walkę o zwycięstwo w Lidze Światowej 2007. Siatkówka jest sportem zespołowym, ale ma swoje indywidualności, które cenią fachowcy i kochają kibice.

Staje się zawodnikiem uniwersalnym na pozycji, na której gra – tak o Michale Winiarskim mówi mistrz olimpijski i świata Ryszard Bosek . Jego zdaniem reprezentant Polski może stać się jednym z bohaterów finałowego turnieju Ligi Światowej w Katowicach.

 

Michał w bardzo szybkim czasie nadrobił wszelkie zaległości – techniczne, motoryczne, charakterologiczne i inne. Od najmłodszych lat wiedział czego chce. Dość niespodziewanie zza pleców bardziej rutynowanych kolegów wyskoczył bardzo poważny kandydat na lidera reprezentacji. Ma wszelkie ku temu cechy. Drużyna może na nim polegać. 

Ryszard Bosek podkreślił, że Michał Winiarski ma wszelkie dane na znakomitego przyjmującego. Odbiór miał zawsze znakomity. Poprawił wyraźnie atak. Piłkę uderza nie tylko siłowo, ale również technicznie. Umie obić blok i lubi to robić. Jest przekonany do takich akcji. Atakuje skutecznie zarówno z piłki szybkiej jak i wysokiej.

 

Zdaniem mistrza olimpijskiego i świata Michał Winiarski zbliża się do ideału przyjmującego. Szybko na nim poznano się we Włoszech.

 

Teraz moi znajomi włoscy trenerzy plują sobie w brodę, że przed rokiem nie podpisali z nim kontraktu – powiedział. – Sławny Julio Velasco uważał wówczas, że Michał jeszcze ma poważne mankamenty na grę w Serie A. Nie skorzystał z mojej oferty, teraz żałuje. Wiem o tym, bo mi o tym mówił. Oczywiście ci, dla których gra, są bardzo zadowoleni.

 

Ryszard Bosek przypomniał, że Michał Winiarski przed wyjazdem do Włoch rozważał wszystkie za i przeciw takiej decyzji. Odrzucił znacznie lepsze oferty finansowe kilku rosyjskich klubów. Czy słowa jakie wypowiada Ryszard Bosek nie zaszkodzą młodemu zawodnikowi? Nie. Znam go i woda sodowa mu nie uderzy do głowy. Ma dobry charakter do sportu, sam wyznacza sobie cele.

źródło: pls.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Światowa, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2007-07-05

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved