Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Światowa > Liga Światowa i pieniądze

Liga Światowa i pieniądze

fot. archiwum

Ponad pięć milionów złotych może kosztować organizacja turnieju finałowego Ligi Światowej. Mimo to PZPS na imprezie powinien zarobić - dzięki kibicom, którzy wykupili bilety i siatkarzom, którzy mogą wygrać milion dolarów.

Jeśli nasi siatkarze wygrają Ligę Światową, albo przynajmniej awansują do finału, to i my, jako federacja sporo zarobimy na tej imprezie. Gdyby chłopakom poszło gorzej, to i tak wyjdziemy na swoje – mówi Mirosław Przedpełski , prezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej.

 

Organizator będzie musiał pokryć koszty pobytu w Polsce i wyżywienia sześciu reprezentacji, sędziów i oficjeli. Trzeba zapłacić także za wynajem katowickiego Spodka, ochronę, transport i imprezy towarzyszące (m. in. występy pod Spodkiem kabaretów i zespołów muzycznych). Ale największe koszty związane z turniejem finałowym PZPS musiał ponieść przed rozpoczęciem imprezy. 

Zapłaciliśmy FIVB 500 tysięcy dolarów wpisowego i 250 tysięcy za prawa marketingowe. To stała opłata dla każdego organizatora finałów Ligi Światowej – mówi Przedpełski. – Na szczęście te pieniądze (2,07 miliona złotych) zapewniły nam umowy sponsorskie i wpływy od telewizji Polsat .

 

Nagrody podczas finałów (w dolarach):

 

1. miejsce – 1 000 000

2. miejsce – 500 000

3. miejsce – 300 000

4. miejsce – 200 000

5. miejsce – 100 000

6. miejsce – 50 000

źródło: Przegląd Sportowy

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Światowa

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2007-07-05

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved