Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Światowa > Kubańczycy niezadowoleni z braku „dzikiej karty”

Kubańczycy niezadowoleni z braku „dzikiej karty”

fot. archiwum

"Dziką kartę" na turniej finałowy w Katowicach otrzymali od FIVB Francuzi i taka decyzja bardzo ucieszyła zarówno władze Polskiego Związku Piłki Siatkowej, jak i naszych reprezentantów.

Jednak nie wszyscy byli z tego zadowoleni. Kubańczycy uważają, że o wyborze Francji zadecydowały względy finansowe.

 

Kuba czuje się pominięta przez światową federację siatkarską. – Kryterium finansowe przesądziło o przyznaniu "dzikiej karty" Francuzom – pisze dziennik "Granma", oficjalny organ prasowy kubańskiej partii komunistycznej, zwracając uwagę na fakt, że francuska federacja siatkarska jest finansowo silniejsza od kubańskiej. 

Kubańczyków nie przekonują tłumaczenia, że Francja jako zdobywca drugiego miejsca w poprzedniej edycji Ligi Światowej zasłużyła na grę w tegorocznym finale. Zdaniem "Granmy" Kuba ma większe tradycje jeśli chodzi o "światówkę", którą w 1998 roku wygrała, a poza tym zdobyła też w niej pięć srebrnych i dwa brązowe medale. Komunistyczna gazeta przypomina też, że "Trójkolorowi" zakończyli fazę grupową z takim samym bilansem siedmiu zwycięstw i pięciu porażek, ale wypadli słabiej od Kuby pod względem stosunku setów wygranych do przegranych, a także małych punktów.

 

Po raz drugi z rzędu FIVB wysoko ocenia nasze poczynania w Lidze Światowej, ale nie chce dać nam biletów na turniej finałowy, pomimo że przemawiają za nami liczby, a także popularność siatkówki na Kubie – pisze "Granma".

źródło: wp.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Światowa

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2007-07-05

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved