Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Janusz Stańczuk – człowiek sportu z krwi i kości

Janusz Stańczuk – człowiek sportu z krwi i kości

Wybrany na prezesa Jadaru Janusz Stańczuk jest postacią bardzo dobrze znaną w sportowym środowisku Radomia. Ostatnio pełnił on funkcję zastępcy dyrektora tego klubu, wcześniej dał się poznać jako świetny organizator imprez w MOSiR.

Kibice z pewnością pamiętają go również z działalności w akademickim klubie Politechniki Radomskiej.

Janusz Stańczuk jest człowiekiem sportu z krwi i kości. Pochodzi z bardzo usportowionej rodziny. Ojciec Lucjan, przed wojną był ligowym piłkarzem warszawskiej Polonii. W 1939 roku otrzymał nawet powołanie do reprezentacji na mecz z Węgrami. Stryj – Edward Korny bronił natomiast barw Pogoni Lwów. On wybrał jednak piłkę ręczną – grał w Broni. Radził sobie nawet nieźle skoro jego pozyskaniem zainteresowana była kielecka Iskra i Stal Mielec. Po zakończeniu kariery został działaczem AZS.Dzisiaj pełni również funkcję prezesa Okręgowego Związku Piłki Ręcznej. To właśnie między innymi jego działalność przyczyniła się do tego, że Radom może pochwalić się pierwszoligowym zespołem AZS Politechnika Radomska. Nie jest to jednak jego pierwsza tak zaszczytna funkcja. W przeszłości, jeszcze jako działacz AZS pełnił obowiązki prezesa i wiceprezesa Okręgowego Związku Badmintona. To wtedy Radom mógł pochwalić się zespołami I i II-ligowymi.

Po powołaniu w drugiej połowie lat 90-tych ubiegłego wieku Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji Janusz Stańczuk pełni w nim funkcję głównego specjalisty do spraw sportu. To między innymi dzięki jego staraniom kibice przeżyli wiele niezapomnianych chwil i wzruszeń. MOSiR gościł wielu świetnych sportowców. W hali przy ul. Narutowicza grały reprezentacje Polski w siatkówce, piłce ręcznej i przedstawiciele kilku innych dyscyplin. Wszystkich imprez jakie odbyły się w tym czasie nie sposób wymienić. Jedno jest pewne. Przy organizacji wszystkich swój udział miał Janusz Stańczuk.

Ostatnie lata spędził w Jadarze. Niewielu kibiców zdaje sobie sprawę, że to on był współautorem kilku programów, dzięki którym radomski klub pozyskał ponad 1.000.000 złotych. Dał się poznać jako dobry organizator, z jego zdaniem liczyli się pracujący w klubie trenerzy i zawodnicy. Jako człowiek czujący i znający się na sporcie cieszył się ich szacunkiem. Teraz podjął się nowego wyzwania…

źródło: SportRadom.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Więcej artykułów z dnia :
2007-07-05

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved