Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Światowa > Dariusz Luks: W finale Polska – Rosja

Dariusz Luks: W finale Polska – Rosja

fot. archiwum

Polska - Rosja - taki jest typ trenera siatkarzy Jadaru Radom Dariusza Luksa na finał Ligi Światowej w Katowicach. Dlaczego? - My jesteśmy na fali, gramy bardzo dobrze, doping kibiców też zrobi swoje - mówi Dariusz Luks.

Nasz zespół ma już swoją klasę. Rosjanie ostatnio przegrywali w ważnych imprezach. Nie udała im się ubiegłoroczna Liga Światowa w Moskwie, mistrzostwa świata oraz tegoroczny Final Four Ligi Mistrzów. Na pewno będą starali się pokazać, że wszystko to były wypadki przy pracy. Brazylijczycy nie muszą po raz kolejny wygrać Ligi Światowej. Ostatnio sporo mieszali w składzie .

 

Kandydatem Dariusza Luksa na najbardziej wartościowego zawodnika (MVP) jest Michał Winiarski . – Praktycznie jest to już gracz kompletny – mówi trener Jadaru Radom. – Nie schodzi już ze stałego, wysokiego poziomu gry . 

W klubie Dariusza Luksa kończy się kompletowanie składu. Ostatnim nabytkiem ma być Niemiec Marko Liefke . Kontraktu on jeszcze nie podpisał.

 

Obecny skład Jadaru: Piotr Lipiński, Jarosław Maciończyk, Marcin Owczarski, Adam Nowik, Bartosz Gawryszewski, Grzegorz Kokociński, Jakub Bucki, Sebastian Pęcherz, Marcin Kocik, Maciej Pawliński, Wojciech Żaliński, Premysl Obdrżalek i Damian Słomka.

 

Dariusz Luks przebywa obecnie z Kadrą B. Jest jej drugim trenerem. – Pod koniec przyszłego tygodnia przyjedziemy z chłopakami do Spodka, żeby zobaczyć jak grają najlepsze zespoły świata – mówi Dariusz Luks . Pod koniec lipca Kadra B ma w planie grę w turnieju we Włoszech.

źródło: pls.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Światowa, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2007-07-05

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved