Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Skrzydłowa z Sofii – czyli bałkański zaciąg w Bydgoszczy

Skrzydłowa z Sofii – czyli bałkański zaciąg w Bydgoszczy

Petia Cekowa, siatkarka rodem z Bulgarii, to nowy nabytek bydgoskiego Pałacu. Klub zawarł z zawodniczka roczny kontrakt. Działacze KS Pałac nie ustają w wysiłkach w skompletowaniu mocnego zespołu na nadchodzący sezon Ligi Siatkówki Kobiet.

Wczoraj Jarosław Kilanowski poinformował, że klub podpisał roczny kontrakt z młodą siatkarką z Bułgarii. Jest nią Petia Cekova, 21-letnia zawodniczka CSKA Sofia, z którym to zespołem w sezonie 2006/07 wywalczyła mistrzostwo swojego kraju. Tsekova jest skrzydłową, mierzy 190 cm. Niedawno została powołana do szerokiej kadry Bułgarii.

Petia jest zawodniczką młodą, lecz wszechstronnie wyszkoloną i dysponującą dobrymi warunkami fizycznymi – zachwala zalety nowego nabytku Pałacu, Waldemar Sagan, wiceprezes klubu i menedżer drużyny.Jest siatkarką atakującą z przyjęciem i spełnia oczekiwania trenera Jacka Grabowskiego. Wierzę, że wypełni brakujące miejsce na tej pozycji – dodaje Sagan.

Przypomnijmy, że Bułgarka jest trzecią nową zawodniczką, pozyskaną w przerwie letniej przez bydgoski klub. Kontrakty z Pałacem zawarły wcześniej: Dominika Kuczyńska, przymierzana na pozycji środkowej oraz Marta Pluta, która będzie pełniła rolę rozgrywającej.

źródło: Gazeta Pomorska

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Więcej artykułów z dnia :
2007-07-04

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved