Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Światowa > Rooney – nadzieja amerykańskiej siatkówki

Rooney – nadzieja amerykańskiej siatkówki

fot. archiwum

Jest młodym, bardzo skutecznym atakującym. Jego trener nazywa go "fenomenalnym talentem". Nazywa się Rooney. Ale na imię ma Sean, nie Wayne.

Ten amerykański siatkarz nie ma żadnych koneksji rodzinnych z napastnikiem Manchesteru United. Ale pytania o jego powiązania z Anglikiem są nieuniknione. Zwłaszcza w Korei, gdzie Rooney grał przez dwa lata, często musiał na odpowiadać.

 

Tam na każdym kroku pytano mnie o Wayne’a Rooney’a. W Stanach sytuacja wygląda nieco inaczej, bo tam ludzie wiedzą dużo mniej o napastniku "Czerwonych Diabłów". Choć i tak jest całkiem nieźle znany – opowiada 24-letni amerykański przyjmujący. 

W Azji, zwłaszcza w Korei, Manchester United jest bardzo popularny, ponieważ gra tam piłkarz z tego kraju Park Ji Sung. Tak więc ludzie zadają dużo pytań o ten klub, na przykład czy nie jestem krewnym "tego" Rooney’a. Nie jestem – śmiejąc się wyjaśnia Sean Rooney .

 

Nie dość, że mierzący 206 centymetrów i ważący 100 kilogramów Sean nie jest w żaden sposób związany z napastnikiem MU, to na dodatek piłka nożna nigdy nie należała do jego ulubionych sportów. Zanim w wieku szesnastu lat na poważnie zajął się siatkówką trenował golfa i koszykówkę.

 

Trener reprezentacji USA Hugh McCutcheon mówi o Rooney’u , że to fenomenalny talent , zawodnik o ogromnych możliwościach. Sean uważa, że w amerykańskiej drużynie ma się od kogo uczyć. – William Priddy i Riley Salmon są zawodnikami, od których mogę nauczyć się, jak grać na pozycji przyjmującego. Są znakomitymi technikami – mówi Rooney.

 

Muszę ciężko pracować nad grą w obronie i bloku, muszę też lepiej kontrolować piłkę w ataku i zagrywce – ocenia swoje umiejętności 24-latek.

 

Sean Rooney jest bardzo zadowolony z możliwości gry w reprezentacji USA. – To świetnie, że mogę być członkiem tej drużyny. Chłopaki są świetni, trener też.

źródło: ligaswiatowa.wp.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Światowa

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2007-07-04

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved