Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Światowa > Ricardinho: Szanujemy rywali, ale się ich nie boimy

Ricardinho: Szanujemy rywali, ale się ich nie boimy

fot. archiwum

Sześciokrotni triumfatorzy Ligi Światowej przed finałami turnieju w Katowicach cel mają taki sam, jak od kilku lat: zwycięstwo. - Chcemy wygrać i nie istotne jest z kim spotkamy się w finale - mówi rozgrywający kadry Ricardinho.

Ricardihno pamięta finał w 2001 roku w Katowicach, od którego zaczęła się seria zwycięstw brazylijskiej drużyny w tej imprezie – Wygraliśmy wtedy 3-1 w finale z Włochami to było niezapomniane przeżycie.

 

Ten zespół lubi wyzwania. Teraz widzę, że drużynie zależy bardziej na zwycięstwie niż w 2001 roku. Wtedy bylismy nastawieni entuzjastycznie. Nikt z nas nie wygrał wcześniej Ligi Światowej i bardzo chcieliśmy tego dokonać. Widzieliśmy jak Włosi wiele razy wygrywali i chcieliśmy tego samego. Teraz też chcemy zwyciężać, ale z innych powodów. Chcemy wygrywać, żeby zobaczyć brazylijską flagę na samym szczycie, wysłychać hymnu. To jest nagroda dla nas i naszych rodzin – mówi rozgrywający ekipy Brazylii. 

Dla Ricardinho nie ma znaczenia, z jakim rywalem Brazylia spotka się w ewentualnym finale. Przyznaje że szanuje swoich rywali , ale ich się nie boi.

 

Nie boimy się spotkać z żadnym przeciwnikiem. Wszystkich szanujemy i wiemy, że my też możemy przegrać. Jednakże zawsze dążymy do zwycięstwa. Chcemy wygrywać i nie jest ważne kto stanie po drugiej stronie siatki – podkreśla.

 

W ciągu sześciu lat, które minęły od tamtych finałów Brazylijczycy przegrali tylko raz finały Ligi Światowej. W 2002 roku w brazylijskim Belo Horizonte ulegli ekipie Rosji. Czy w tym roku sięgną po siódmy tytuł?

źródło: reprezentacja.net

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Światowa

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2007-07-04

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved