Strona Główna > Aktualności > reprezentacje młodzieżowe > Reprezentacja Bułgarii juniorów mistrzem Bałkanów

Reprezentacja Bułgarii juniorów mistrzem Bałkanów

Gwiazdom takim jak Kazijski czy Nikolow rośnie młode pokolenie konkurentów. Reprezentacja Bułgarii juniorów wygrała wczoraj mistrzostwa Bałkanów, w finale pokonując Czarnogórę 3:1. Trzecie miejsce zajęła reprezentacja Turcji.

W finale Bułgarzy pokonali Czarnogórców 3:1 w setach 25:22, 22:25, 25:20, 25:19. Co warte podkreślenia, Bułgarzy w drodze do finału nie stracili nawet seta, pewnie pokonując wszystkich swoich rywali. Bułgarzy otrzymali również trzy nagrody indywidualne. Najlepszym libero wybrano gracza mistrza Bułgarii, Lukoila Neftochimik, Dobromira Iwanowa, najlepszym atakującym okazał się zawodnik Marka Union Iwkoni, Cwetan Sokolow, a nagrodę MVP turnieju otrzymał Iwan Kolew z CSKA Sofia.

W składzie Bułgarii wystąpił powołany przez Martina Stoewa do szerokiej kadry Bułgarii, Georgi Bratoew z Lewskiego Sofia.

W meczu o trzecie miejsce Turcja pokonała Macodnię 3:0, w walce o piątą lokatę Serbia okazała się lepsza od Bośni i Hercegowiny, wygrywając 3:1. Siódme miejsce zajęła Mołdawia, pokonując Rumunię po zaciętym meczu 3:2, a dziewiąta pozycja przypadła Grecji, która zwyciężyła Albanię 3:0.