Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Światowa > Plamen Konstantinow: Nie ma już łatwych gier

Plamen Konstantinow: Nie ma już łatwych gier

fot. archiwum

Każdy trener wprowadza do zespołu swoją wizję. Myślę, że zarówno Raul Lozano jak i Martin Stojew wnieśli wiele pozytywnych zmian do drużyn narodowych - mówi kapitan bułgarskiej kadry Plamen Konstantinow.

 

– Polska i Bułgaria są według pana obecnie najlepszymi zespołami w Europie?

 

Plamen Konstantinov: Myślę, że na świecie w tej chwili jest sześć zespołów, które grają na podobnym poziomie. To Polska, Bułgaria, Brazylia, Rosja, Francja i Włochy. Tak naprawdę między tymi drużynami nie ma prawie żadnych różnic i w tej chwili są one najmocniejsze na świecie. Z drugiej strony jest też grupa zespołów, które z każdym rokiem zbliżają się coraz bardziej do tych najlepszych. W ostatnich latach siatkówka bardzo się zmieniła. Nie ma już łatwych gier i słabych przeciwników . 

– Dwa lata temu, jeszcze przed zdobyciem medali na mistrzostwach świata, myślał pan, że Bułgaria i Polska zajdą tak daleko w najważniejszej siatkarskiej imprezie?

 

Gdybym w to nie wierzył, to na pewno nie grałbym dalej w reprezentacji. Przez 15 lat występowałem w drużynie narodowej i czekałem na taki sukces. Wielu moich znajomych śmiało się ze mnie, pytali mnie „Na co ty czekasz? Jedź na wakacje, zrelaksuj się, a nie co roku pracuj z reprezentacją”. Ale ja cały czas im powtarzałem, że wierzę w tę drużynę. Powiedziałem sobie, że potrenuję jeszcze trochę i zobaczymy co z tego wyjdzie. Poświęciłem tej reprezentacji 15 lat życia, ale otrzymałem to czego pragnąłem .

 

– Pozytywną zmianę w obu zespołach, polskim i bułgarskim, można było zaobserwować po zmianach trenerów w 2005. W Polsce drużynę przejął Raul Lozano, w Bułgarii Martin Stojew .

 

Każdy trener wprowadza do zespołu swoją wizję. Myślę, że zarówno Raul jak i Martin wnieśli wiele pozytywnych zmian do drużyn narodowych. Jedną z ważniejszych rzeczy była nowa wizja siatkówki. Martin Stojew był bardzo młody kiedy obejmował kadrę, zakończył swoją karierę rok wcześniej, przez co był bardzo blisko dzisiejszej siatkówki. Stojew jest entuzjastą, chce udowodnić wszystkim, że jest dobry w tym co robi. Myślę, że taka postawa pomaga mu i zespołowi w osiąganiu sukcesów .

 

– Sukcesy sukcesami, ale przegraliście wszystkie spotkania z Polską.

 

Zdecydowaliśmy, że wykorzystamy te mecze jako przygotowanie do finałów. Jeśli za wszelką cenę chcielibyśmy wygrać, to przecież trener powołałby najlepszych swoich zawodników, a takimi na pewno są Matej Kazijski czy Władimir Nikołow. Stwierdził jednak, że lepiej będzie jak odpoczną. Ja też nie jestem jeszcze w najwyższej formie. Dopiero kilka dni przed pierwszym meczem z Polską podjąłem treningi. Mam nadzieję, że w najlepszej dyspozycji wszyscy będziemy za tydzień .

 

* Więcej w Dzienniku Sport

źródło: dzienniksport.com, wp.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Światowa

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2007-07-04

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved