Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Grand Prix > Osiem „Złotek” na Podpromiu

Osiem „Złotek” na Podpromiu

Osiem siatkarek, które w 2003 i 2005 roku zdobyły złote medale mistrzostw Europy zagra z reprezentacją Polski na Podpromiu. W rzeszowskiej hali rywalkami Polek będą Chinki, Rosjanki i Amerykanki.

Już za miesiąc w Rzeszowie wielkie siatkarskie święto. W dniach 3-5 sierpnia na Podpromiu rozegrany zostanie turniej eliminacyjny World Grand Prix siatkarek. Stawka uczestniczek gwarantuje wysoki poziom i wielkie emocje.

Rosja i USA to uznane marki na światowych boiskach, Chinki także wysoko stoją w rankingach, no i budują drużynę na olimpijski medal w Pekinie. Polki ćwiczące od niedawna pod okiem włoskiego trenera Marco Bonitty jeszcze nie błyszczą, ale do sierpniowej imprezy powinny złapać właściwy rytm.Ta hala jest szczęśliwa

Jestem przekonany, że to będzie piękny turniej, a Rzeszów po raz kolejny okaże się szczęśliwy dla naszej reprezentacji. Tu, bowiem wygrywali panowie, wygrywały u nas także panie – uśmiecha się Wiesław Radomski, przewodniczący Podkarpackiego Wojewódzkiego Związku Piłki Siatkowej. – Wprawdzie do rozpoczęcia wielkiej imprezy jeszcze sporo czasu, ale praktycznie wszystko już jest przygotowane i ustalone.

Kto z kim… zamieszka?

Czternastoosobowa reprezentacja Polski zjawi się w Rzeszowie już 29 lipca. Nasza drużyna przyjedzie prosto ze zgrupowania w Szczyrku. Gdzie zamieszka? W hotelu „Prezydenckim” lub w „Hetmanie”. Nie ma jeszcze decyzji, choć główną bazą turnieju będzie „Prezydencki”. Nie wiadomo, co wybiorą nasze siatkarki i ich trener. W jakim towarzystwie zechcą spędzić kilka dni.

Dla przykładu, podczas turnieju kwalifikacyjnego do mistrzostw świata w Japonii mężczyzn, trener Raul Lozano chciał, aby nasza drużyna mieszkała razem z Rosjanami. Niewykluczone, że Bonitta będzie miał podobne życzenie.

Przedstawiciele PZPS z Waldemarem Kobienią, który tradycyjnie już jest na wielkich imprezach szefem technicznym, niedawno byli w Rzeszowie i wszystko sprawdzili.

Gdzie kupić bilety?

Sprzęt, czyli specjalna wykładzina oraz oprzyrządowanie – siatki, słupki – przyjadą do Rzeszowa po zakończeniu finałowego turnieju Ligi Światowej w Katowicach. Rywalki Polek stawią się nad Wisłokiem przed samym turniejem. Oficjalny trening zaplanowany jest, bowiem dzień przed zawodami.

Bilety rozprowadzane są w przedsprzedaży internetowej (strona:www.pzps.pl). Wejściówka na jeden dzień, czyli na dwa mecze w zależności od sektora kosztuje 60 lub 40 zł. Po 22 lipca bilety, które nie zostaną sprzedane, trafią do sprzedaży w kasach hali Podpromie. Mecze transmitowane będą przez telewizję Polsat. Stacja ta pokaże wszystkie spotkania Polek, które zawsze będą grały o godz. 20.

Terminarz meczów w Rzeszowie:

3. sierpnia:
godz. 17:00 Rosja - Chiny
godz. 20:00 Polska - USA
4 sierpnia:
godz. 17:00 Rosja - USA
godz. 20:00 Polska - Chiny
5 sierpnia:
godz. 17:00 Chiny - USA
godz. 20:00 Polska - Rosja

źródło: gcnowiny.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Grand Prix, reprezentacja Polski kobiet

Więcej artykułów z dnia :
2007-07-04

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved