Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Nestea Cup: W czwartek rozpoczyna się Swiss Masters

Nestea Cup: W czwartek rozpoczyna się Swiss Masters

Trzy tygodnie przed mistrzostwami świata w Gstaad, do Szwajcari zawita cykl Nestea European Championship Tour. W czwartkowy poranek w Lucernie na "Bühlermatte" rozpoczną się kwalifikacje do turnieju Swiss Masters.

Na 32 biorące udział w turnieju głównym pary czeka do podziału kwota 100 tyś. euro. Oprócz nagród pieniężnych uczestnicy Swiss Masters mają przedostatnią okazję zdobycia cennych punktów rankingowych przed turniejem finałowym mistrzostw Europy, który w dniach 23-26 sierpnia odbędzie się w Hiszpanii.

Najlepsi zawodnicy na świecie, włączając w to mistrzów Europy i medalistów olimpijskich, zgłosili swój akces do udziału w Swiss Masters, w celu lepszego przygotowania się do mistrzostw świata w Gstaad – powiedział Christian Scholbrock, dyrektor Global Sports Marketing, firmy która już piąty rok z rzędu organizuje serię najwyższej rangi europejskich turniejów.Uwaga szwajcarskiej publiczności skupi się przede wszystkim na parze Sasha Heyer (mistrz Europy 2001, wicemistrz świata 2005)/Patrick Heuscher (brązowy medalista Igrzysk Olimpijskich 2004). Obaj zawodnicy występują razem dopiero pierwszy sezon, a ich wspólne starty rozpoczęły się od pasma sukcesów: brązowego medalu oraz 16 tyś. dolarów nagrody w pierwszym turnieju World Tour 2007 w Shanghaju, drugiego miejsca w Zagrzebiu, a także piątego w Paryżu. – Przed własną publicznością będziemy podwójnie zmotywowani. – zadeklarował Heusher. – Naszym celem minimum są półfinały, które zapewnią nam udział w mistrzostwach świata w Gstaad.

Paul i Martin, czyli bracia Laciga ze Szwajcarii, również wezmą udział w Swiss Masters. To już ich drugi powrót od momentu rozstania w 2004 roku. Nominalny partner Martina, Markus Egger nie zdołał na czas dojść do siebie po operacji kolana. – Wygląda na to, że bardzo ciężko będzie nam dojść do słowa pośród elity – stwierdził Paul Laciga. – Liczymy, że nasza publiczność pomoże nam osiągnąć dobry rezultat.

Rozstawione z numerem jeden i dwa w turnieju głównym mężczyzn są dwa duety niemieckie Julius Brink/Christoph Dieckmann (zwycięzcy Austrian i Russian Masters 2007) oraz David Klemperer/Eric Koreng (drudzy w German Masters, trzeci w Russian Masters i czwarci w Austrian Masters).

W turnieju kobiet do faworytek należą mistrzynie Europy Shiryaeva/Uryadova z Rosji, jak również Norweżki Hakedal/Toerlen, Niemki Pohl/Rau i Holenderki Keiser/Leenstra. Do walki o zwycięstwo z pewnością włączy się także niemiecka para Katrin Holtwick/Ilka Semmler, która stanęła już w tym roku na najwyższym stopniu podium w Moskwie oraz zajęła trzecie miejsce w Hamburgu.

W Swiss Masters nie zabraknie polskich akcentów, jednak tylko wśród mężczyzn. Od godziny 8.00 w czwartek pary Szternel/Sińczak oraz Fijałek/Orman rozpoczną rywalizację w kwalifikacjach o awans do turnieju głównego.

Widzowie, którzy zjawią się w Lucernie będą mieli okazję podziwiać siatkówkę plażową na najwyższym poziomie. Organizatorzy przewidzieli wiele dodatkowych atrakcji, m.in pokazowy mecz footvolley’a.

NESTEA European Championship Tour 2007

Swiss Masters – plan turnieju:

- czwartek, 05.07.2007
godz. 8.00 – 20.00 – kwalifikacje kobiet i mężczyzn
- piątek, 06.07.2007
godz. 9.00 – 19.00 – turniej główny kobiet i mężczyzn
- sobota, 07.07.2007
godz. 9.00 – 14.00 – turniej główny kobiet i mężczyzn
godz. 15.00 – 17.00 – półfinały kobiet
godz. 17.00 – 19.00 – półfinały mężczyzn
- niedziela, 08.07.2007
godz. 11.00 - pokaz footvolley’a
godz. 13.00 – mecz o brąz kobiet
godz. 14.00 – finał kobiet
godz. 15.30 – mecz o brąz mężczyzn
godz. 16.30 – finał mężczyzn

źródło: eurobeachtour.com, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka plażowa

Więcej artykułów z dnia :
2007-07-04

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved