Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski kobiet > Magdalena Śliwa: Wiemy o co trenerowi chodzi

Magdalena Śliwa: Wiemy o co trenerowi chodzi

- W zajęciach z Marco Bonittą nic mnie nie zaskoczyło - mówi asystentka trenera Marco Bonitty Magdalena Śliwa. - Grałam w Serie A. Myślę, że poznałam dobrze włoską szkołę siatkówki. Jest ona najlepsza w świecie.

Jak dodała Magdalena Śliwa: – Ttreningi są prowadzone na wysokim poziomie, pracujemy na sto procent, a dziewczyny szybko łapią o co w tym wszystkim chodzi.

Od drugiego lipca Kadra A trenuje już oddzielnie od Kadry B. Wcześniej trener Bonitta „mieszał” zawodniczki i nie było ścisłego podziału.Mimo ciężkiej pracy na twarzach dziewczyn często pojawia się uśmiech – mówi asystentka trenera reprezentacji. – Styl pracy został zaakceptowany. Wiemy o co trenerowi chodzi. Zresztą on bardzo dużo z nami rozmawia. Chce przekazać swoją filozofię pracy.

Magdalena Śliwa podkreśliła, że Marco Bonitta bardzo szybko uczy się języka polskiego. – Ostatnio poznał słowa – głos, głośno mówić, mówcie głośniej – powiedziała Magdalena Śliwa. – Oczywiście muszę występować w roli tłumacza. Przed treningiem przekazuję dokładnie zadanie i cele na konkretne zajęcia.

Wtorek był wolnym dniem na zgrupowaniu w Szczyrku. – Po ogromnej dawce zajęć jest bardzo trudno dojść do siebie, zregenerować siły – mówi asystentka trenera reprezentacji kobiet. – Są bóle. Dziewczyny to rozumieją, wiedzą że tak musi być. Trzeba być po prostu cierpliwym.

Najbliższa sobota i niedziela będą dniami wolnymi dla kadrowiczek trenera Marco Bonitty.

źródło: lsk.net.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacja Polski kobiet

Więcej artykułów z dnia :
2007-07-04

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved