Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Światowa > LŚ: Włochy – Japonia na koniec fazy interkontynentalnej

LŚ: Włochy – Japonia na koniec fazy interkontynentalnej

fot. archiwum

Jeden weekend pozostał do końca rozgrywek grupowych Ligi Światowej 2007. W piątek (Mantova) oraz niedzielę (Monza) po spotkaniach Włoch z Japonią poznamy ostateczny układ sił w grupie B.

Zawodnicy Italii zamierzają wystąpić w jednym ze swoich najsilniejszych ustawień, jednak awans do finału przegrali już w ubiegły weekend. Po operacji do zespołu powrócił Alessandro Fei . Gian Paolo Montali może również liczyć na znakomitego środkowego Luigi Mastrangelo . Młody Manuele Martino dołączy natomiast do zespołu juniorów, który przygotowuje się do mistrzostw Świata w Maroku. Trzynastka Włoch na najbliższy weekend prezentuje się następująco: Casoli, Cernic, Cisolla, Coscione, Fei, Mastrangelo, Mattera, Paparoni, Perazzolo, Piscopo, Sala, Savani and Tencati.

 

Zajmująca obecnie czwartą pozycję w grupie B Japonia (12 punktów), ma jeszcze szansę aby znaleźć się "oczko" wyżej i wyprzedzić Włochów (12 punktów). Specjalnego smaczku weekendowym zmaganiom na Półwyspie Apenińskim będzie dodawać fakt, iż Japończyk Yu Koshikawa znajduje się na szczycie klasyfikacji najlepiej punktujących. Aby z piątej pozycji, awansować na pierwszą musi zdobyć w dwumeczu z Włochami łącznie 30 punktów.źródło: fivb.org, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Światowa

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2007-07-04

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved