Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Jadar Radom skompletował skład

Jadar Radom skompletował skład

Niemiec Marko Liefke jest ostatnim siatkarzem pozyskanym przez Jadar Sport na przyszły sezon. Tymczasem w środę Tadeusz Kupidura ma zrezygnować z funkcji prezesa stowarzyszenia KS Jadar.

Chociaż umowa, jaką radomski klub podpisał z niemieckim atakującym, ma dopiero charakter wstępny, zamyka on ruchy transferowe w Jadarze. – Udało nam się dojść do porozumienia i w każdej chwili, kiedy tylko agent siatkarza będzie w Polsce, możemy podpisać właściwy kontrakt – poinformował prezes Kupidura.

Liefke w poprzednim sezonie reprezentował barwy Salento D’amare Taviano, drużyny występującej we włoskiej drugiej lidze. Ma 208 cm wzrostu i 33 lata: – Nie jest może bardzo młody, ale na pewno doświadczony. Na swoim koncie ma bowiem kilkaset występów w reprezentacji Niemiec – zachwala nowego zawodnika prezes Jadaru. Przypomnijmy, że oprócz Marko Liefkego Jadar na przyszły sezon pozyskał także środkowych bloku: Bartosza Gawryszewskigo i Adama Nowika, oraz rozgrywającego Piotra Lipińskiego. Radomscy siatkarze do 15 lipca przebywać będą na urlopach. Potem rozpoczną się przygotowania do nowego sezonu.



Z kolei w środę odbędzie się walne zgromadzenie stowarzyszenia KS Jadar, które do tej pory sprawowało pieczę nad drugoligowymi rezerwami Jadaru. Podczas spotkania Kupidura ma zrezygnować z pełnienia funkcji prezesa stowarzyszenia (wciąż zachowuje on jednak stuprocentowe udziały w Jadar Sport SA) oraz wybrane mają zostać nowe władze. Drugą drużynę Jadaru, która w tym roku wywalczyła tytuł wicemistrzów Polski juniorów, ma przejąć miasto. Nie wiadomo zatem, jak potoczą się dalsze losy utalentowanej radomskiej młodzieży. Kilku podstawowych zawodników przeszło do pierwszego zespołu, a inni znaleźli nowych pracodawców. Szkoleniowcem drużyny nie będzie prawdopodobnie Wojciech Stępień, którym zainteresowani są działacze drugoligowego WTS-u Warka.

źródło: gazeta.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Więcej artykułów z dnia :
2007-07-04

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved