Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Światowa > Ananiew i Aleksiew w oczach Stoewa i Konstantinowa

Ananiew i Aleksiew w oczach Stoewa i Konstantinowa

fot. archiwum

Obydwaj wiedzą co to znaczy grać na przyjęciu, zarówno Martin Stoew grał na tej pozycji, jak również Plamen Konstantinow wciąż odpowiada za ten element w kadrze narodowej. Dla Strefy Siatkówki oceniają młodych bułgarskich graczy.

Zarówno jednym, jak i drugim interesowały się polskie kluby. Metodiego Ananiewa chciał pozyskać PZU AZS Olsztyn, ale najprawdopodobniej zawodnik trafi jednak do Włoch, do klubu z Montichiari. Todorem Aleksiewem interesowała się bydgoska Delecta, ale jak mówi sam siatkarz jest na dzień przed popisaniem kontraktu z Mostostalem Azoty.

 

Strefa Siatkówki zapytała doświadczonych przyjmujących o zdanie odnośnie tych dwóch zawodników. Martin Stoew to uznany przyjmujący, który wiele lat spędził w kadrze narodowej Bułgarii. To samo można powiedzieć o Plamenie Konstantinowie , który do dzisiaj jest czołowym przyjmującym Bułgarów. 

Todor Aleksiew


:
Data ur.: 21.04.1983r.
Wzrost: 200cm
Waga: 96kg
Zasięg w ataku: 347cm
Zasięg w bloku: 327cm
Poprzedni klub: Neftjanik Baszkortostan Ufa

 

Martin Stoew :

 

Toshko Aleksiew grał od początku Ligi Światowej, gdy w zespole nie było Plamena, później również Mateja, starałem się dawać szansę gry i jednemu i drugiemu aby zobaczyć jak się prezentują. Todor jest dobrym zawodnikiem, który z każdym kolejnym sezonem w reprezentacji nabiera większej pewności siebie i popełnia coraz mniej błędów.

 

Plamen Konstantinow:

 

Między tymi dwoma zawodnikami jest mimo wszystko spora różnica. Todor Aleksiew jest już w reprezentacji od kilku lat i miał już okazję sprawdzić swoje możliwości w wielu trudnych spotkaniach, obywa się z reprezentacją od kilku sezonów. Dla Aleksiewa gra w polskiej lidze będzie na pewno bardzo dobrym sprawdzianem, w Rosji nie grał zbyt wiele a tutaj będzie mógł zmierzyć się z naprawdę silnymi rywalami.

 

Metodi Ananiew


:
Data ur.: 17.02.1986r.
Wzrost: 202cm
Waga: 100kg
Zasięg w ataku: 340cm
Zasięg w bloku: 330cm
Poprzedni klub: Lewski Siconco Sofia

 

Martin Stoew :

 

Metodi Ananiew to wciąż bardzo młody zawodnik. Brakuje mu przede wszystkim pewności siebie. Mimo to na boisku coraz rzadziej zachowuje się jak debiutant. Staramy się na treningach mocno pracować z tym zawodnikiem, przekazywać mu jak najdrobniejsze uwagi odnośnie każdego, nawet najmniejszego elementu gry. Postępy w jego grze widać gołym okiem. Mam nadzieję, że dojdzie do transferu tego zawodnika do Włoch, gdyż bardzo na to zasłużył. Treningi pod okiem Julio Velasco bardzo mu pomogą, w Lewskim gramy w sezonie dwa może trzy trudne mecze, gra we Włoszech to dla niego ogromna szansa.

 

Plamen Konstantinow:

 

Metodi Ananiew to debiutant, gra w reprezentacji pierwszy sezon i nie czuje na sobie jeszcze tej presji bycia reprezentantem kraju. W swoim życiu widziałem bardzo wielu zawodników, którzy bez presji wcale nie grają dobrze. Aleksiew od trzech lat już obywa się z reprezentacją. Obydwaj z Aleksiewem mają podobny problem, nieco słabsze przyjęcie i zdecydowanie lepszy atak. Ale obydwaj są młodzi więc to nie jest problem na dzień dzisiejszy.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Światowa, siatkówka światowa

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2007-07-04

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved