Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Światowa > Ryszard Kruk: Lozano chce mieć swoje odkrycie

Ryszard Kruk: Lozano chce mieć swoje odkrycie

fot. archiwum

- Stać nas obecnie na zdobycie medalu w każdej imprezie - powiedział były trener męskiej reprezentacji Ryszard Kruk. - Oczywiście nie będziemy non stop zwyciężali, kiedyś przegramy, ale na pewno będą to porażki po walce.

Ryszard Kruk podkreślił, że nasza reprezentacja siatkarzy osiągnęła pewien stabilny, wysoki poziom gry. Mi jako kibicowi i trenerowi bardzo podoba się sposób prowadzenia reprezentacji – dodał Ryszard Kruk . – Raul Lozano daje szansę każdemu, ale nie ma tasowania, kombinowania i mieszania w składzie, który jest stabilny. Trener wie co robi .

 

W meczach Ligi Światowej wicemistrz świata Polska cztery razy pokonała brązowego medalistę Bułgarię. Bułgaria na pewno potrafi grać lepiej – powiedział Ryszard Kruk . – Na pewno po meczach w Warnie i Katowicach różnica w umiejętnościach jest większa niż jedna pozycja. Dzisiaj jesteśmy lepsi o klasę . Zdaniem Ryszarda Kruka trudno jest kogokolwiek chwalić w tak znakomicie spisującym się mechanizmie jakim jest nasza reprezentacja siatkarzy. 

= Na pewno Paweł Zagumny jest rasowym, doświadczonym i opanowanym rozgrywającym, który profesjonalnie kieruje zespołem – powiedział Kruk . – Łukasz Żygadło na pewno wiele umie, ale to jeszcze nie ta klasa co Paweł Zagumny. Michał Bąkiewicz jest graczem dobrym i cennym, ale nie można go postawić w każdym miejscu ustawienia na parkiecie. Piotr Gruszka i Sebastian Świderski prezentują większą klasę. Grzegorz Szymański i Robert Prygiel są dobrzy, ale Mariusz Wlazły jest jeszcze lepszy. Trudno sobie wyobrazić reprezentację bez tego zawodnika. Myślę, że obecnie mamy ósemkę świetnych graczy .

 

Kto będzie grać na libero w najważniejszych imprezach? Jako człowiek z Wałbrzycha nie będę wypowiadać na ten temat, gdyż moje sympatie są jakby oczywiste – powiedział Ryszard Kruk . – Zarówno Piotr Gacek i Krzysztof Ignaczak prezentują podobny poziom. Myślę, że pewien sposób bycia tego drugiego decyduje o wyborach Raula Lozano. Krzysiu czasem nie kontroluje swoich słów oraz czynów. Nawet nie zdaje sprawy z tego, że to może działać na jego niekorzyść. Poza tym Lozano chce chyba mieć swoje odkrycie i trudno mu się dziwić .

 

W turnieju katowickim Polska zagra z USA i Francją. Widziałem Amerykanów w kilku meczach i myślę, że rośnie nam siła światowa – powiedział Ryszard Kruk. – Podobała się ich gra, ale na pewno stać nas na pokonanie obu zespołów. Dużo dobrego można byłoby powiedzieć o Kanadyjczykach, którzy grali z Brazylią. Trzeba jednak pamiętać, że ci pierwsi to druga dziesiątka światowego rankingu, a drudzy są jego liderami. Takie to też miało odzwierciedlenie w wyniku .

 

Po zdobyciu wicemistrzostwa świata ceny naszych najlepszych zawodników poszły w górę. Niech chłopaki zarabiają, gdyż są warci tych pieniędzy – mówi trener Kruk. – Dobrze, że są bogate firmy, które zapłaciły za kontrakty. Najlepsi w większości zostali w kraju. Jeżeli chodzi o ceny, to myślę, że samo środowisko powie kiedyś stop wygórowanym cenom .

źródło: pls.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Światowa, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2007-07-03

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved