Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Światowa > Liga Światowa wróci do Wrocławia?

Liga Światowa wróci do Wrocławia?

fot. archiwum

- Jestem przekonany, że za rok dwumecz Ligi Światowej zorganizujemy w Hali Ludowej. Za dwa lata widzę natomiast szansę na rozegranie u nas grupowych spotkań ME siatkarek - twierdzi Mirosław Wachowiak, który próbuje sprowadzić do Wrocławia wielkie siatkarskie imprezy.

W maju Mirosław Wachowiak zmienił na stanowisku szefa Dolnośląskiego Związku Piłki Siatkowej Mirosława Glapę , który ów stołek zajmował przez 35 lat. Czyli o kilka za długo. – Trzeba bezwzględnie reaktywować wrocławską siatkówkę, która swego czasu stała na najwyższym poziomie. Ostatnio – przy okazji przydzielania wielkich meczów, Ligi Światowej itd. – gdzieś ten Wrocław zawsze był pomijany. Dlatego zamierzam zrobić wszystko, ażeby przestał był prowincją i znów wyrósł na jedną ze stolic polskiej siatkówki – taką deklarację złożył nam wówczas Wachowiak. Od słów rychło przeszedł do czynów, choć akcja reaktywacja do łatwych nie należy. Każdy region ma przecież swojego Wachowiaka, który ten postaw czerwonego sukna próbuje ciągnąć w swoją stronę.

 

Miasto na tak, Przedpełski też 

Jestem przekonany, że Liga Światowa zawita do Wrocławia już w przyszłym roku. Władze miasta są na tak, podobnie jak prezes PZPS Mirosław Przedpełski, z którym dyskutowałem na ten temat. Na razie mówimy jednak o ustnych deklaracjach. W związku ofertę składa się dopiero wówczas, gdy uzyska się pisemną opinię władz miejskich. A że mamy okres urlopowy, to musimy na nią poczekać jakieś dwa, trzy tygodnie – wyjaśnia Wachowiak . Sternik DZPS-u zabiega także o przyłączenie Wrocławia do miast organizujących ME siatkarek 2009.

 

Chcielibyśmy, by jedna grupa rozgrywała mecze właśnie w stolicy Dolnego Śląska. W tej sprawie również nie usłyszeliśmy od miasta nie – zapewnia Wachowiak. Póki co, pewne jest tylko to, że Polska będzie organizatorem wspomnianej imprezy. Nasza kandydatura pokonała włoską stosunkiem głosów 14:5, a wyboru dokonano już przed rokiem. Główne mecze mają się odbyć w katowickim Spodku i nowej hali w Łodzi. – Zbliża się EURO, EXPO, więc te mistrzostwa na pewno byłyby fajnym przetarciem. Wewnątrz zarządu DPZS-u jesteśmy jednomyślni, że trzeba o to walczyć, by nie być już siatkarską prowincją – zaznacza prezes.

 

Co widziała Hala Ludowa?

 

Do tej pory we Wrocławiu rozegrano cztery spotkania Ligi Światowej. W 2001 roku przegraliśmy z Wenezuelą 1:3 (19:25, 25:15, 24:26, 24:26), by dzień później zwyciężyć 3:0 (25:20, 25:19, 25:22). W kolejnym sezonie podejmowaliśmy Portugalię, dwukrotnie będąc górą – 3:1 (26:28, 25:21, 25:20 25:22) i 3:1 (35:33, 25:15, 20:25, 25:23).

źródło: Gazeta Wrocławska

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Światowa

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2007-07-03

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved