Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Gorący piasek w Mysłowicach

Gorący piasek w Mysłowicach

Dzień 15 lipca będzie wyjątkowy dla siatkówki w Polsce. W katowickim “Spodku” tego dnia rozegrany zostanie finał Ligi Światowej, a w Mysłowicach na boiskach kąpieliska Słupna zmierzą się duety walczące o mistrzostwo świata juniorów do lat 19 w siatkówce plażowej.

Jeżeli ktoś się obawia, że to “dwa grzyby w barszczu” to pragnę go uspokoić – stwierdził prezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej. – Wręcz przeciwnie. Będziemy przy okazji Ligi Światowej gościć na Śląsku szefów Światowej Federacji Piłki Siatkowej. Obiecuję, że osobiście przywiozę do Mysłowic prezesa FiVB Rubena Acostę.

Wierzę, że gdy zobaczy na własne oczy jak mysłowiczanie organizują mistrzostwa świata juniorów to tak jak wszyscy, którzy byli już wcześniej na imprezach na kąpielisku Słupna, uzna że to jest dobre miejsce do organizacji mistrzostw Europy i mistrzostw świata seniorów. To może być kolejny nasz wspólny cel. Nasz czyli PZPS i Mysłowic. A jeżeli uda się nam znaleźć sponsora z odpowiednią gotówką na nagrody, to może nawet sprowadzimy na boiska na Słupnej World Tour.Prezydent Mysłowic Grzegorz Osyra cieszy się, że po mistrzostwach Europy do lat 18 w 2004 roku, mistrzostwach Europy do lat 23 w 2005 roku, mistrzostwach świata do lat 21 w 2006 roku znowu na boiskach MOSiR odbędzie się wielka międzynarodowa impreza w siatkówce plażowej.

Mysłowice są już uznawane za stolicę polskiej siatkówki plażowej – powiedział Grzegorz Osyra. – To mnie cieszy. Ale jest jeszcze sporo do zrobienia, żebyśmy byli w pełni zadowoleni. Jestem przekonany, że organizacją mistrzostw świata do lat 19 zrobimy kolejny duży krok w kierunku… nazwania Mysłowic polskim centrum międzynarodowej siatkówki plażowej.

W reprezentacji Polski, którą na mysłowicki turniej powołali trenerzy: Wioletta Bakoś, Janusz Bułkowski, Czesława Kolpy i Robert Stanek znaleźli się: Monika Brzostek z Weroniką Kurek, Kinga Kołosińska z Beatą Gałek i Daria Paszek z Aleksandrą Filip oraz Michał Kądzioła z Jakubem Szałankiewiczem, Marcin Golonka z Markiem Leźnickim i Marcin Kantor z Damianem Wojtasikiem. Wierzymy, że biało-czerwoni tak jak w poprzednich latach dostarczą kibicom w Mysłowicach niezapomnianych wrażeń i sprawią polskim sympatykom siatkówki wiele radości.

Program turnieju:

11.07 (środa), godz. 9.00 – Turniej kwalifikacyjny kobiet
i mężczyzn
12.07 (czwartek), godz. 9.00 – Turniej główny kobiet i
mężczyzn – faza grupowa
13.07 (piątek), godz. 9.00 – Turniej główny kobiet i
mężczyzn – faza grupowa
14.07 (sobota), godz. 9.00 – Faza finałowa turnieju
kobiet i mężczyzn, godz. 15.00 – Półfinały kobiet i mężczyzn
15.07 (niedziela)
godz. 10.00 – mecz o 3 miejsce kobiet
godz. 11.00 – mecz o 3 miejsce mężczyzn
godz. 12.00 mecz: zespół VIP – drużyna Sponsorów
godz. 13.00 Finał kobiet
godz. 14.00 Finał mężczyzn
godz. 15.00 Ceremonia dekoracji medalistów i uroczyste
zakończenie mistrzostw świata.

źródło: inf. prasowa

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka plażowa, turnieje światowe

Więcej artykułów z dnia :
2007-07-03

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved