Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > rozgrywki młodzieżowe > Dobre występy młodych zawodniczek Energi Gedania

Dobre występy młodych zawodniczek Energi Gedania

Trwa medalowa passa Energi Gedania. W ostatnim starcie przed wakacjami gdańskie siatkarki wywalczyły srebrny medal podczas V Igrzysk Młodzieży Regionów Bałtyckich Neubrandenburg 2007. Zespół prowadził trener Witold Jagła. To szósty sukces w sezonie.

Przypomnijmy, że w sezonie 2006/07 medalowy dorobek gdańskiego klubu to: złoto mistrzostw Polski kadetek i młodziczek, złoto Ogólnopolskiej Gimnazjady, złoto Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, srebro mistrzostw Polski juniorek

ENERGA GEDANIA: Patrycja Lewicka, Laura Tomsia, Daria Makar, Natalia Całka, Marta Podolska, Anna Łozowska, Joanna Wojciechowska, Sylwia Szczęsnowicz, Natalia Kurnikowska i gościnnie Ewelina Mikołajewska (UKS Orzeł Malbork).W turnieju wzięło udział 8 zespołów, które podzielone zostały na dwie grupy. W grupach rozegrano spotkania systemem „każdy z każdym”, do dwóch wygranych setów. W tej fazie rozgrywek rozegraliśmy mecze z Białorusią (Białoruś mimo, że nie leży nad Bałtykiem uzyskała zaproszenie na Igrzyska i wystąpiła we wszystkich dyscyplinach reprezentacjami kraju), którą w spotkaniu stojącym na wysokim poziomie sportowym pokonaliśmy 2:1 w setach, z Finlandią 2:0 i w słabszym z naszej strony występie przegraliśmy z niemiecką drużyną reprezentującą Brandenburgię 0:2. W grupie zajęliśmy II miejsce i spotykając się „na krzyż” z pierwszą drużyną II grupy – Mecklenburg- Vorpommern wygraliśmy po dobrej grze 2:0. W finale ponownie spotkaliśmy się z Brandenburgią, z którą po dramatycznym meczu przegraliśmy 1:2 zdobywając srebrny medal Igrzysk. W zespole bardzo udanie zadebiutowała Ewelina Mikołajewska z Orła Malbork, potwierdzając dobrą pracę szkoleniową wykonywaną przez szkoleniowca tego klubu, trenera Szymona Żołędziewskiego – relacjonuje turniej trener Witold Jagła.

źródło: energa-gedania.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
rozgrywki młodzieżowe

Więcej artykułów z dnia :
2007-07-03

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved